Siirtli vatandaşlar dikkat! Dolandırıcıların yeni tuzağı 'kargo'

Siber korsanlar dolandırıcılıkta yeni yöntem geliştirdi. Siirtli bir çok vatandaşın telefonuna kısa mesaj gönderilerek banka ve kredi kartı bilgilerini ele geçirmeye çalışıyorlar. 

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Siirtli birçok kişiye SMS yoluyla gönderilen linklerle banka ve kredi kartı bilgilerini ele geçirmeye çalışıyorlar. 

Kandırılmaya çok müsait olarak dizayn edilen yöntemde kişilere açık bir numaradan SMS gönderiliyor. 

Mesajda ‘Koliniz adres nedeniyle gönderim merkezine iade edilmiştir. 

Tekrar gönderilmesi için lütfen adresinizi güncelleyin’ ifadelerinin ardından bir link bulunuyor. Kullanıcılar linke tıkladıklarında yeni bir sayfada adres bilgilerini güncellemeleri ve paketin gönderimi bahane edilerek bir ücret talep ediliyor. 

Sonraki adımda kişinin kart bilgileri isteniyor. Tuzağa düşmeyenler internette bu konu hakkında birçok şikayet oluşturdu. 

Kişiler bu tarz tuzaklarla karşılaştıklarında ekran görüntüsüyle ve mesajda gözüken telefon numarası ile savcılığa şikayette bulunabiliyor. 

Öte yandan uzmanlar, bu tarz dolandırıcılıklara karşı sosyal medya hesapları şifrelerinin birbirlerinden farklı olması gerektiği konusunda uyarıyor. 

Artı Siirt olarak, bu içerikli gönderilen mesajlara asla itibar edilmemesi gerektiğini siz değerli vatandaşlara belirtiyor ve çevrenize de bu uyarıyı yapmanızı rica ediyoruz.

Siirtli vatandaşlar dikkat! Dolandırıcıların yeni tuzağı 'kargo'

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN