Siirtli minikler 'Tekne Orucu' tuttu

Siirt İl Müftülüğüne bağlı kudüs Darüsselam 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursu öğrencileri ilk kez 'Tekne Orucu' etkinliğiyle Ramazan sevincini yaşadı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Siirt  İl Müftülüğüne bağlı kudus Darüsselam Kur’an Kursuna devam eden 4-6 yaş grubu öğrenciler için Ramazan ayının güzelliklerini hissettirebilmek amacıyla ilk kez "Tekne Orucu" etkinliği düzenlendi.

Programda çocuklar ilk oruçlarını tutarak, öğle vaktinin girmesiyle birlikte hazırlanan yemekler ile iftarlarını yaptı. Etkinlikte Osmanlı şerbeti, Osmanlı macunu, pamuk şekeri, patlamış mısır, kağıt helva, diş kirası hediyesi olarak seccade ve ikramlıklar, Yemek menüsü çorba lahmacun tatlı çilek su ayran ve hurma ikram edildi.

Çocukların iftar sevincine ortak olan Siirt İl Müftüsü Şakir Pinal , "Her çocuk, oruç tutan anne ve babasına özenir. Çocuklar kendilerini de sahura kaldırılmasını isteyerek oruç tutmak ister. Çocuklarımızın oruçlarını severek tutmaları büyük önem arz ediyor. Bizler de öğrencilerimizin, oruç tutmanın sevincine ve mutluluklarına ortak olmak, bu güzel ibadete alıştırmak için öğrencilerimize iftar etkinliği gerçekleştirdik." dedi.

Minik öğrencileri tebrik eden Müftü Pinal ,etkinliği düzenleyen Kur'an kursu yönetici ve öğreticilerine teşekkür etti. Programda çocuklara Cim dergisi hediye edildi.

Düzenlenen programa il müftü yardımcısı Ayser Şenyiğit, aileler ve çocuklar katıldı.

Siirtli minikler

Siirtli minikler

ARTI SİİRT

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN