Siirtli Kadınlar, Kadına Yönelik Şiddette Dikkat Çekti

Siirt'te 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Siirt Valiliği himayelerinde Siirt Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı işbirliğinde Siirt Park AVM de kadına yönelik şiddetle mücadeleye dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri stant açarak, KADES uygulaması hakkında vatandaşlar bilgilendirildi, “Kadına El Kalkamaz” broşürleri dağıtıldı. Aile Destek Merkezindeki kadınlar tarafından da hazırlanan el emeği göz nuru ürünler sergilendi.
Etkinliğe katılan Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu’nun eşi Güney Hacıbektaşoğlu, kadınlara karanfil dağıtarak, sergiyi gezdi, emeği geçenlere teşekkür etti.
KADES uygulamasının önemine değinen Vali Eşi Güney Hacıbektaşoğlu, “Bizler kadına hürmet eden, tarih boyunca kadını ön planda tutan bir milletin, cenneti anaların ayaklarının altında olduğuna inanan bir inancın mensuplarıyız. Kadına yönelik şiddet ne inancımızla ne de medeniyet anlayışımızla asla yeri yoktur. Tüm kadınlarımızın mutlu, sağlıklı ve sevgi dolu bir dünyada hiçbir şiddete maruz kalmadan yaşamalarını diliyorum.”dedi.
Programa, Siirt Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürü Gökhan Marakçı, Aile Destek Merkezi Koordinatörü Nurten Temiz, görevli öğretmenler, Jandarma ve emniyet görevlileri ile Aile Destek Merkezlerindeki kursiyer kadınlar katıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN