Siirtli Görme Engelli Milli Judocu Türkiye Şampiyonu Oldu

Siirtli Milli Judocu Abdurrahim Özalp, Spor Toto Görme Engelliler Büyükler Türkiye Judo Şampiyonası'nda Türkiye şampiyonu olarak altın madalyanın sahibi oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

17-18 Temmuz  2023 tarihleri arasında Ankara’da yapılan Büyükler Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonasında Siirtli Milli sporcumuz Abdurrahim Özalp, 73 kiloda Türkiye birincisi oldu.

Gençlik Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki sporcu Abdurrahim Özalp, Spor Toto Görme Engelliler Büyükler Türkiye Judo Şampiyonası’nda hocası Levent Oğuz’un desteğiyle ilimizi başarıyla temsil etti. Ankara’da düzenlenen şampiyonada, aynı zamanda milli judocu olan Abdurrahim Özalp, J1 -73 kiloda tatamiye çıktı ve rakiplerini kısa sürede yenerek altın madalyaya uzandı.

Gençlik ve Spor hizmetleri İl Müdürü Hayati Kısacık, Abdurrahim Özalp’i kutlayarak, elde ettiği başarıyla herkesi gururlandırdığını söyledi. Judo Hocası Levent Obuz, “Hedefimiz, Ağustos ayında yapılacak Avrupa Şampiyonası ve Dünya oyunları. Sporcumuz Abdurrahim Özalp’ın bu organizasyonlarda elde edeceği başarılarla Paris 2024 Olimpiyatları kotasını da alacağına inancımız tam” diyerek hedeflerini işaret etti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN