Siirtli çiftçiler dikkat! 1 milyon liraya kadar sulama yatırımına yüzde 50 hibe desteği verilecek

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, tarımsal faaliyetlerde modern basınçlı bireysel sulama sistemleri kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla 1 milyon liraya kadar sulama yatırımına P hibe desteği verilecek.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Artı Siirt Haber Ajansı

Tarımsal faaliyetlerde modern basınçlı bireysel sulama sistemleri kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla 1 milyon liraya kadar sulama yatırımına % 50 hibe desteği verilecek projeler için başvurular  28 Şubat 2023 tarihine kadar arasında Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne yapılacak.

Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Modern Bireysel Sulama Sistemleri programına hibe desteği 5 yıl devam edeceği belirtildi.

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Modern Bireysel Sulama Sistemleri Programı Yatırım Konuları 

Bu program aşağıdaki 9 dokuz adet yatırım konusunu kapsar;

a) Tarla içi damla sulama sistemi kurulması,
b) Tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması,
c) Tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması,
ç) Tarla içi yüzey altı damla sulama sistemi kurulması,
d) Lineer veya Center Pivot sulama sistemi kurulması,
e) Tamburlu sulama sistemi kurulması,
f) Güneş enerjili sulama sistemi kurulması,
g) Tarımsal sulama amaçlı güneş enerji sistemleri,
ğ) Akıllı sulama sistemleri.
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından oluşturulan güncel Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı olmak şartıyla, başvuru sahibi belirtilen yatırım konularında başvuru yapabilecektir. Başvurularının kabul edilmesi halinde; hibeye esas mal alım tutarının %50'si oranındaki katkı payını, ayni katkıyı, referans fiyat farkını ve toplam mal alım tutarına ait KDV'nin tamamını kendi öz kaynaklarından temin etmekle yükümlü olacaklar. Hibeye esas mal alım tutarı üst limiti 1 milyon lira olacaktır.
Başvuruları kabul edilen başvuru sahipleri, değerlendirme sonuçlarının Siirt Tarım ve Orman il müdürlüğü internet sitesinde, sosyal medya hesaplarında ve duyuru panolarında yayımlanmasının son gününden itibaren on gün içerisinde, il müdürlüğü ile hibe sözleşmesi imzalayacaktır. "
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN