Siirt ve Edirne Emniyet Müdürlüğünden FETÖ'ye Ortak Operasyon: 8 Gözaltı

Siirt İl Emniyet Müdürlüğü ve Edirne İl Emniyet Müdürlüğü'nün düzenlediği ortak operasyonla 6 FETÖ/PDY mensubu ve 2 organizatör gözaltına alındı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Siirt İl Emniyet Müdürlüğü ve Edirne İl Emniyet Müdürlüğü'nün koordinesinde düzenlenen 2 ayrı operasyonda, yasa dışı yollardan yurtdışına kaçmaya çalışan (6) Fetullahçı Terör Örgütü Mensubu (FETÖ) ile Terör örgütü üyelerini yasa dışı yollardan yurt dışına çıkarttığı tespit edilen (2) organizatör Edirne ilinde yakalanarak gözaltına alındı.

Edirne ili Meriç nehri üzerinden illegal yollar ile Yunanistan'a kaçmak amacı ile Siirt ilinden Edirne iline giden örgüt mensuplarından, 3`ünün ihraç öğretmen, 1'inin ihraç mühendis olduğu, (6) örgüt mensubunun da Silahlı Terör Örgütüne üye olmak suçundan yargılanmalarının devam ettiği, dosyalarının istinafta olduğu tespit edildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Ş.A., Y.Y., S.E., U.A. isimli örgüt mensupları ile S.B.Y. isimli göçmen kaçağı organizatörünün tutuklanarak cezaevine gönderildi, F.A., E.A. ve A.T. isimli şahıslar ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.


Siirt ve Edirne Emniyet Müdürlüğünden FETÖ'ye Ortak Operasyon: 8 Gözaltı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN