Siirt ve Batman Baro Başkanlarının Ortak Basın Açıklamasına Polis Engeli!

Siirt ve Batman Baro başkanlarının Beşiri Kapalı Ceza İnfaz Kurumları'nda avukatların yaşadığı sorunlar konusunda yapmak istediği basın açıklamasına izin verilmedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Siirt ve Batman Barolarının Beşiri Kapalı Ceza İnfaz Kurumları’nda avukatların yaşadığı sorunlar konusunda yapmak istediği basın açıklaması engellendi.

Siirt ve Batman Baro başkanlarının da içinde yer aldığı avukat gurubu Beşiri Kapalı Ceza İnfaz Kurumları’nda avukatların dedektörle arama başta olmak üzere yaşadığı sorunlar konusunda basın açıklaması yapmak istedi. 

 

Polis ekipleri Batman Valiliğinin yasaklama kararını gerekçe göstererek basın açıklamasını engelledi.

Batman Baro Başkanı Av. Erkan Şenses ve Siirt Baro Başkanı Av. Muhammed basın açıklamasında bulundu .

Barolardan yapılan açıklamada, “Beşiri Kapalı Ceza İnfaz Kurumları’nda meslektaşlarımızın dedektörle arama başta olmak üzere yaşadığı sorunlar konusunda Siirt Barosu’yla ortak açıklama yapmak üzere Beşiri Ceza İnfaz Kurumları’na giden Baro başkanımız Av. Erkan Şenses, Baro yönetim kurulu üyelerimiz ile meslektaşlarımız Beşiri girişinde Siirt Barosu Başkanı Av. Muhammed Alptekin ve Siirt Barosu üyesi meslektaşlarımızla bir araya gelerek Beşiri Kapalı Ceza İnfaz Kurumları’na geçmek istemişlerdir.
Beşiri’den çıkmadan önleri polis tarafından kesilen Baro başkanları ve meslektaşlarımıza polisin Batman Valiliği’nin yasaklama kararını tebliğ etmesi ve ceza infaz kurumu çevresinde basın açıklamasına izin verilmeyeceğini bildirmesi üzerine Baro başkanımız Av. Erkan Şenses ve Siirt Barosu Başkanı Av. Muhammed Alptekin polis barikatının önünde basın açıklamasında bulundu. Baro başkanları yasaklama ve engellemeyi kınayarak meslektaşlarımızın cezaevinde yaşadığı dedektörle aranma sorunu başta olmak üzere sorunlarının çözümü noktasında girişimlere devam edeceklerini vurguladı.” Denildi.
Siirt ve Batman Baro Başkanlarının Ortak Basın Açıklamasına Polis Engeli!

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN