Siirt Üniversitesinde Tıp Fakültesi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak üst yönetim ile Tıp Fakültesi Dekan Yardımcıları ve Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Çağdaş Kaynak ve Başhekim Yardımcıları ile Tıp Fakültesi öğrencilerinin eğitimi ile ilgili bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Toplantıda, Tıp Fakültesinin 4. ve 5. sınıflarının gelecek yılki eğitim, müfredat, ofis, sınıf ve ihtiyaç duyulan diğer ekipman ihtiyaçlarının hazırlanmasına ilişkin konular ele alındı.

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak başkanlığında, üst yönetim ile Tıp Fakültesi Dekan Yardımcıları, Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Çağdaş Kaynak ve Başhekim Yardımcıları ile Tıp Fakültesi öğrencilerinin eğitimi ile ilgili bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat Şındak; “Tıp Fakültemizin 4. ve 5. sınıflarının gelecek yılki eğitim, müfredat, ofis, sınıf ve ihtiyaç duyulan diğer ekipman ihtiyaçlarının hazırlanmasına ilişkin konuları ele aldı. Afiliasyon protokolü çerçevesinde öğrencilerimizin eğitimine ilişkin ihtiyaç duyulan; araç, gereç ve fiziki mekân ile ilgili bütün ihtiyaçlar Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanacağını, bunun dışında eğitimle ilgili olarak gerekli görülen öğretim üyesi ihtiyacı ve müfredatla ilgili çalışmalar ise Tıp Fakültesi tarafından yürütülmekte olduğunu belirtti.

Şındak, Eğitimlerine Siirt Eğitim ve Araştırma hastanesinde devam eden Tıp Fakültesi öğrencilerinin iyi yetişmeleri ve gerekli deneyim becerisini kazanabilmeleri için gerekli olan akademik kadrolarımızı tamamlamak suretiyle her anlamda sağlık alanında ihtiyaç duyulan doktorların yetiştirileceğini ifade etti.

Şındak,"2022-2023 eğitim yılında Tıp Fakültesinin 4.sınıf öğrencilerinin uygulamalarını Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gördüğünü, 2023-2024 eğitim yılında Tıp Fakültesi 4. ve 5. sınıf öğrencilerinin de uygulamalı eğitimlerini Siirt Eğitim ve Araştırma hastanesinde gerçekleştireceklerini söyledi.

 Rektör Prof. Dr. Nihat Şındak, Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Çağdaş Kaynak ve ekibine şimdiden yapacakları çalışmalar ve katkılar için teşekkürlerini iletti.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 3

  • MAHFUZ | 12 Mayıs 2023 01:50

    yalan söyleyen taş olsaydı, Siirt'te en büyük taş ocağı maden işletmeciliği açılırdı. Rektöre tavsiyem : kendi ,eşi veya çocukları için sağlık sisteminden randevu alıp , Devlet hastanesine erken saatte bir gitsin bakalım, konya git gel kaç saat, hasta beyninle insanlarla alay etme, sabrımızı da fazla taşırma lüks fantazili hasta fikirlerini gece yarısından sonra uygun yakınlarına sat ! vatandaşlar hastanede burunlarından soluyor. SUS istersen bu aralar

  • haydar | 11 Mayıs 2023 16:15

    vakit geçirmek ve medyaya poz için toplantı ! Sonuç : kocaman bir SIFIR ,duyanda Çapa yada Hacettepe Tıp zannedecek. Devlet hastanesinin sadece tabelasını değiştirmekle Eğitim ve Araştırma Hastanesi olunmuyor. Tribünlere oynamaktan, insanların aklıyla alay etmekten vazgeçin artık.

  • Yetkin gözcü | 10 Mayıs 2023 20:27

    Yaziklar olsun bir tıp fakultesi binasi yapamadik bu kadar zengin siirtli var bir tanesi sponsor olamadi yaziklar olsun bu sene kurulan mardin tıp bile binalarini bitirmek uzere mardinliler sahip cikti sponsor oldu tum siirtlilere cagrida bulunuyorum tıp fakultesi siirtin onurudur sahip çıkın

BUNLARA DA BAKIN