Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Neden Bir Türlü Yapılamıyor!

Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi morfoloji binasının yapımı, 5 defa ihaleye çıkmasına rağmen bir türlü başlayamadı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi morfoloji binasının yapımı, 5 defa ihaleye çıkmasına rağmen bir türlü başlayamadı.

Tüm Siirtlilerin kurulması için destek verdiği ve kurulduğunda da büyük bir sevinç yaşadığı Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi, aradan geçen zamana rağmen bir türlü morfoloji binasına kavuşamadı.

Morfoloji binasının yapım çalışması 2021 yılında 1 kez, 2022 yılında 3 kez, 2023 yılında da 1 kez ihaleye çıkan morfoloji binasının ihalesi her seferinde iptal edildi.

Türkiye ve dünyanın içerisinde bulunduğu ekonomik olumsuzlukların da etkisiyle maliyetlerin artması ve ihaleye taliplilerin çıkmaması her ne kadar morfoloji binasının yapımını erteletse de ülkenin ve ilimizin birçok yerinde kamu kurumlarının yapım çalışmaları devam ediyor.

Siirt'te de birçok kamu binasının yapımının devam etmesine rağmen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin bugüne kadar kendi morfoloji binasına sahip olamaması dikkati çekiyor.
Siirt Üniversitesi yetkililerinin, her geçen gün yapım maliyeti artan morfoloji binasının yapımının neden yapılamadığına ilişkin detaylı bir çalışma başlatması, buna göre bir adım atması ve keyfi sebeplerden varsa ihmali olanlar hakkında da gerekli soruşturmanın başlatması bekleniyor.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Yetkin gözcü | 07 Kasım 2023 15:43

    Çünkü siirt te bir babayigit yok bedavaci zenginler varsiirtin kaymagini yiyen asalaklar var bitlis erenleri mardindeki leri ornek alamadilar belesci siirtliler

BUNLARA DA BAKIN