Siirt Üniversitesi Öğrencilerinden Örnek davranış

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 'Özgür Filistin'in Yanındayız' sloganıyla başlatılan Filistin'e maddi yardım kampanyasına her kesimden destek geliyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Bu kapsamda, Siirt üniversitesi Teknik bilimler meslek yüksekokulu öğretmen, öğrenci ve öğrenci temsilcileri tarafından Filistin yararına  kermes düzenlendi. Filistin’de zulüm altındaki insanlara yardım amacıyla  düzenlenen kermesten 10 bin Türk Lirası gelir elde edildi.

Kermesten toplanan bağış,  Siirt Üniversitesi Öğretmeni Serpil Pekdoğan Göztok tarafından Filistin’e ulaştırılmak üzere TDV Siirt  Şubesine teslim edildi.

Kermes bağışını teslim alan İl Müftüsü ve TDV Siirt Şubesi Başkanı Şakir Pinal, “Öğrencilerin bu davranışı merhamet duygularının fiiliyata yansımasıdır. İnsandaki merhamet duygusu, kardeşine şefkat kanadıyla yaklaşmasına, iyilik yapmasına vesile oluyor. Filistin meselesi tüm Müslümanların ortak davasıdır. Her yaştaki Müslüman Filistin’e hem maddi hem de manevi olarak destek vermesi gerekiyor. Bu anlamlı kermesin düzenlenmesinde emeği geçen; kalpleri sevgi ve merhamet dolu Ünüversite öğrencilerine, destek ve yol gösteren öğretmenlerine duyarlı davranışlarından ötürü teşekkür ediyorum.” dedi. 

Siirt İl Müftüsü Pinal,  Diyanet yayınlarından oluşan  seti  Öğretmen ve öğrencilere hediye etti. Filistin’e bağış programına il Müftü yardımcısı Ayser Şenyiğit ve diğer yetkililer katıldı.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • vehbi | 27 Aralık 2023 22:09

    genelde diyanetten gelen sipariş haber ve fotolarda bayanların yüzü ya buzlanır ya da çiçek ile gizlenirdi. Bu haberde bu yok, bu da bir gelişme, tebrik ederim.

BUNLARA DA BAKIN