Siirt Üniversitesi Ne Zaman Açılacak? Yeni Eğitim Öğretim Yılı Takvimi Belli Oldu!

Siirt Üniversitesi 2023-2024 eğitim öğretim yılına 2 Ekim Pazartesi günü başlayacak.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Siirt Üniversitesinden yapılan yazılı açıklama ile yeni eğitim öğretim yılının başlama tarihi de belli oldu. Buna göre 023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi dersleri 2 Ekim Pazartesi günü başlayacak.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, "Üniversitemiz 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi dersleri 2 Ekim Pazartesi günü (Veteriner Fakültesi 5. sınıf ile Tıp Fakültesi 4 ve 5. sınıflar hariç) başlayacaktır. Akademik Takvimde yapılacak güncellemeler en yakın zamanda kurumsal web sayfamızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacaktır." denildi.

 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Cengiz | 30 Ağustos 2023 09:19

    Yeni Milli Eğitim Müdüründen acil bir talebimiz var. Siirt Üniversitesinde bulanan İlkokul ve Ortaokul bir takım çıkar odakları tarafından okul bilerek isteyerek okulu taşıma okulu yaptırarak Üniversite de çalışanların çocuklarını kolejlerin rantına kurban edilmektedir. Talebimiz üniversitede anne baba çalışma oranının çok yüksek olduğu için anasıfının 8-5 olmasını. İlk ve orta okulunda uygulama okuluna satüsüne alınarak eğitim fakültesi uygulama okulu yapılarak 8-5 eğitime geçirilmesini talep ediyoruz. Ayrıca diğer üniversite kampüslerinde bulunan MEB okulları kolej üstü kaliteye durumunda iken kezer okulu malesef çıkar odakları ve özel kolejlerin uğraşları sonucu hep taşıma eğitim oldu. Başta rektör ve milli eğitim müdürü göreve çağırıyoruz.

BUNLARA DA BAKIN