Siirt Üniversitesi Kazakistan'da Düzenlenen Uluslararası Eğitim Fuarına Katıldı

Siirt Üniversitesi (SİÜ), Education Industry tarafından Kazakistan'ın Almatı şehrinde düzenlenen Uluslararası Eğitim Fuarı'na (International Education Fair) katıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Uluslararası Eğitim Fuarı’na, Siirt Üniversitesi’nin yanı sıra Türkiye’den Ostim Teknik Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Fenerbahçe Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi, Konya Tarım ve Gıda Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Kıbrıs İlim Üniversitesi ve Kıbrıs Sağlık Üniversiteleri katıldı.

Fuara, Siirt Üniversitesi’ni temsilen Uluslararası İlişkiler Ofisinde görevli Öğr. Gör. Mehmet Kılınç ve Bayram Genç katıldı. İki gün süren fuarda bini aşkın kişi Siirt Üniversitesi standını ziyaret etti.  Kazakistanlı lise ve lisans mezunu öğrenciler ile yüksek lisans ve doktora adaylarının katılımı üst seviyedeydi. Türkiye’deki üniversitelerde eğitim almak isteyen öğrencilere ebeveynleri de eşlik etti. Stant ziyaretinde öğrencilere Türkçe, Kazakça, Rusça ve İngilizce dillerinde tanıtım yapılarak, Siirt Üniversitesi hakkında detaylı bilgi verildi. Ayrıca Siirt Üniversitesi tanıtım ürünleri hediye edilerek, yöresel Siirt Fıstığı ikram edildi.

Siirt Üniversitesi standını ziyaret edip yüz yüze bilgi alan öğrenciler için fuar sonrası da ulaşılabilir olmak adına Siirt Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından “Kazakistan Aday Öğrenci WhatsApp Grubu” kurularak, WhatsApp grubunun karekod çıktısı masaya konuldu. Gruba katılan öğrencilere Siirt Üniversitesi’nin tanıtım filmleri, bölüm ve harç listeleri gönderildi.

Siirt Üniversitesi Kazakistan'da Düzenlenen Uluslararası Eğitim Fuarına Katıldı

Bunların yanı sıra fuarda Kazakistan’da bulunan devlet ve vakıf üniversitelerinin temsilcileriyle ikili anlaşmalar hakkında görüşüldü.

Bu kapsamda Begin Group tarafından organize edilen Uluslararası Öğrenci Fuarına; Litvanya, Letonya, Çekya, Macaristan, Gürcistan, Malezya, Hindistan, Katar ve BAE’den katılım sağlayan üniversitelerle Erasmus+ ve MoU (Memorandum of Understanding) ikili anlaşmalar için ön görüşmeler yapıldı.

Erasmus+ için Görüşülen Üniversiteler; Kutaisi International University: Gürcistan, Charles University: Çekya, European Humanities University: Litvanya, Riga Business School: Letonya, Riseba University of Applied Sciences: Letonya, Turiba University: Letonya olurken; MoU (Memorandum of Understanding) İkili Anlaşma için Görüşülen Ülkeler;  Kalinga Institute of Industrial Technology: Hindistan, City University of Ajman: Birleşik Arap Emirlikleri, Abu Dhabi University: Birleşik Arap Emirlikleri, American University of Beirut Mediterraneo: Güney Kıbrıs, Kuala Lumpur University: Malezya oldu.

Siirt Üniversitesi Kazakistan'da Düzenlenen Uluslararası Eğitim Fuarına Katıldı

ARTI SİİRT

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN