Siirt Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda Özel Yetenek Sınavı gerçekleştirildi

Siirt Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, geleceğin antrenörlerini, spor yöneticilerini ve beden eğitimi ve spor öğretmenlerini yetiştirmek için özel yetenek sınavını başarıyla gerçekleştirdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

31 ağustos ile 1 Eylül tarihlerinde gerçekleşen sınav, birçok genç sporcu adayının yeteneklerini sergilediği heyecan verici bir etkinlik oldu.

Adaylar sınavda fiziksel performanslarını ve yeteneklerini gösterme fırsatı buldular. Adaylara  spor alanlarında nasıl bir katkı sağlayabileceklerini kanıtlama şansı verdi.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak, Özel Yetenek sınavını gerçekleştiren ekibe teşekkür ederek, sınava katılan öğrencilere başarılar diledi. 

BESYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Serdar ADIGÜZEL, sınavın başarısını değerlendirirken, "Her yıl olduğu gibi bu yıl da yetenekli gençleri keşfetmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Siirt Üniversitesi olarak sporun gelişimine katkı sağlayacak yeni yetenekleri desteklemekten gurur duyuyoruz. Bu sınav, geleceğin spor insanlarını yetiştirmemize yardımcı olacak." dedi. Ayrıca bu sınavın yapılması için desteklerini esirgemeyen Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Nihat ŞINDAK’a ve tüm ekibe teşekkür dileklerini sundu.

Özel yetenek sınavına katılan öğrencilerin sonuçları önümüzdeki günlerde açıklanacak ve kabul edilen öğrenciler Siirt Üniversitesi BESYO'nun kapılarını aralayarak spor eğitimine başlayacaklar.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN