Siirt'ten Bodrum'a Giden İşçilere Irkçı Saldırı!

Siirt'ten Bodrum'a çalışmaya gelen üç inşaat işçisi çalıştıkları şantiyede Kürtçe konuştukları gerekçesiyle ırkçı saldırıya uğradı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Rudaw'ın haberine göre, Muğla’nın Bodrum ilçesinde Kürtçe konuştukları gerekçesi ile 3 Kürt işçi bir grup tarafından ırkçı saldırıya uğradı. Pompalı tüfek, satır ve demir çubuklarla Kürt işçileri linç eden grup “Kararsız kaldığım yerde kuralsız oynarım” şeklinde tehditlerine devam etti.

Olay dün Bodrum ilçesi Turgutreis Mahallesinde gerçekleşti. 

Siirt’in Kurtalan ilçesinden 20 gün önce çalışmak için Bodrum’a giden Mehmet Şakir Balta ve iki dayısı, çalıştıkları şantiyede Kürtçe konuştukları gerekçesi ile kalabalık bir grup tarafından ırkçı saldırıya uğradı.

Rûdaw’a konuşan Balta, elektrik tesisatı yaptıklarını ve kendi aralarında Kürtçe konuştukları için aynı yerde çalışan bu kişilerin hedefi olduklarını söyledi.

Balta, “Şantiyenin yemekhanesinde Kürtçe konuştuğumuz için önce bağırp çağırdılar. Ardından kalabalık bir şekilde üzerimize saldırdılar. Ellerinde pompalı tüfek, satır ve demir çubuklar vardı” dedi.

Kavganın ardından hastaneye gidip rapor aldıklarını belirten Balta, hastanede kafasına üç dikiş atıldığını, dayılarından birinin alnından satır darbesi aldığını, diğerinin ise burnunun kırıldığını aktardı.

Bugün jandarma tarafından ifadelerine başvurulduğunu ve yarın da adliyeye gidip şikayetçi olacaklarını dile getiren Mehmet Şakir Balta, “Hala tehditlerde bulunuyorlar.  Whatsapp paylaşımlarında ‘Kararsız kaldığım yerde kuralsız oynarım’ şeklinde imalı tehditler savuruyorlar. ‘Buranın büyüğü biziz, kimse bize hesap soramaz’ diyorlar. Henüz hiç biri gözaltına alınmadı” ifadelerini kullandı.

Balta, olayın ardından AK Parti MKYK üyesi Abdurrahman Kurt’un kendilerini aradığını ve bu olayın takipçisi olacaklarını aktardığını söyledi.

 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Siirtli | 04 Nisan 2023 08:50

    Sizde çalışmaya gitmişsiniz kardeşim, birlik ve beraberliğe uymak zorundasınız, sizin onlara örnek olmanız gerekirdi, misafir olan sizsiniz, bu işin içinde bir şey ama ne hikmetse ortalığı kesin siz karıştırmışsınız

BUNLARA DA BAKIN