Siirt'ten 23 tır daha deprem bölgesine uğurlandı

Türkiye, son yüzyılın en büyük deprem felaketlerinden biri olarak gösterilen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin açtığı yaraları sarmak için seferber oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Bu kapsamda Siirt Valiliği öncülüğünde depremzede vatandaşlarımız için başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde Siirt il genelinde temin edilen gıda, giyim ve çeşitli yardım malzemelerin yüklendiği 23 tır daha deprem bölgesine gönderildi. 

Hayırsever vatandaşlar, elektrikli soba, kullanılmamış kıyafet, battaniye, gıda ve kişisel hijyen malzemelerinin ağırlıkta olduğu malzemeler, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait salonlar ile ilçelerdeki spor salonlarında toplandı.

Görevli ve gönüllüler tarafından tasnif edilen malzemeler kolilenerek yüklendiği 23 tır daha deprem bölgesine uğurlandı. Böylece depremin meydana geldiği ilk günden bu yana toplam 33 yardım tırı deprem bölgesine gönderildi.

Öte yandan Siirt Abdülhamit Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek-İçecek Bölümünde üretilen 112 bin 506 adet ekmek deprem bölgelerine gönderdi. 

Kent genelinde yardım kampanyasına destek olan hayırsever vatandaşlarımıza, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, sivil toplum örgütlerine, iş insanlarına ve destek veren 7’den 70 ‘e herkese teşekkür ediyoruz. 

Yardım tırlarımız, kardeşlerimizin yanına yüreklerimizi taşımaya devam edecektir. 
Depremden etkilen vatandaşlarımızın yaralarını birlik ve beraberlik içinde yardımlaşma ve dayanışma ruhu ile hep birlikte sarmaya devam edelim.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN