Siirt'te Yıkılan Okulların Son Durumu Ne Oldu! Milli Eğitim Müdürü Açıkladı

Siirt İl Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, Artı Siirt Haber Ajansı'na kentte yıkılan okulların son durumu hakkında bilgi verdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Siirt İl Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, Artı Siirt Haber Ajansı'na kentte yıkılan okulların son durumu hakkında bilgi verdi.

Kent genelinde ihtiyaca cevap vermediği ve depreme dayanıklı olmaması nedeniyle yıkılan birçok okulun yapımının tamamlandığını bildiren Edip, bir kısmının yapımına devam edildiğini ve diğer kısmının da en yakın zaman zamanda yapımına başlanacağını belirtti.

Edip, şöyle konuştu:

"Son dönemdeki artan fiyatlardan kaynaklı kısa bir gecikme söz konusu, o da resmî gazetedeki son açıklama ile fiyat farklarının verileceği haberi ile tekrar hızlı bir şekilde süreç devam edecektir. Yeniden ihaleye çıkmak için Hazine maliye bakanlığının onay vermesi gerekiyor, bunun için tüm hazırlıklar yapıldı. Hazine ve Maliye Bakanlığından onay bekliyoruz."

Edip, yıkılan okullar nedeniyle eğitimi aksatmamak için üstün mücadele sarf ettiklerini ve öğrencilerin eğitimi aksatmayacaklarını belirtti.

Okulların son durumunu yakından takip ettiklerini ifade eden Edip, yıkılan tüm okulların en kısa sürede eğitim ve öğretime yenilenerek açılacağını kaydetti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN