Siirt'te Yaz Kur'an Kursları Semineri Düzenlendi

Siirt Müftülüğünce yaz Kur'an kurslarında görev alacak personele yönelik hizmet içi eğitim seminerleri gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Siirt Müftülüğünce yaz Kur’an kurslarında görev alacak personele yönelik hizmet içi eğitim seminerleri gerçekleştirildi.

Siirt Müftülüğü, yaz Kur’an kurslarında görev alacak personele yönelik hizmet içi eğitim seminerleri düzenledi. Diyanet İşleri Başkanlığı 2024 Yılı Yaz Kur’an Kursları Uygulama Esasları kapsamında gerçekleştirilen bu seminerlerin amacı, yaz Kur’an kurslarının daha etkin ve verimli hale getirilmesidir.

İbrahim Hakkı Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen seminerde İl Müftüsü Şakir Pinal, yaz kurslarının  önemine değinerek bu fırsatın velilerimizin çocukları lehine iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca Pinal, 2024 Yılı Yaz Kur'an Kurslarının tüm öğretici ve öğrencilere hayırlı olmasını diledi.

Semineri İl Müftüsü Şakir Pinal, İl Müftü Yardımcısı İbrahim Ensari ve Siirt İlahiyat Fakültesi öğretim görevlisi Doç. Dr. Muhdi Gündüz verdi. Eğitim kapsamında, Yaz Kur'an Kursları Uygulama Esasları çerçevesinde dini bilgiler, öğretim yöntem ve teknikleri gibi birçok konu ele alındı. Doç. Dr. Gündüz ise yaz Kur'an kurslarında öğrencilerle etkili iletişim ve dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgilendirme yaptı.

Seminerin sonunda, İl Müftüsü Şakir Pinal tarafından Doç. Dr. Muhdi Gündüz’e günün anısına plaket takdim edildi.

Siirt'te Yaz Kur'an Kursları Semineri Düzenlendi

ARTI SİİRT

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN