Siirt'te Verilen Sözler Nerede! Seçim Öncesi Verilen O Sözlere Ne Oldu!

Siirt'te her seçim zamanında, siyasi isimler ve bürokratlar tarafından verilen sözler, seçim sürecinin bitmesiyle beraber tekrardan unutulmaya başlandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Özellikle Siirt’in kalkınmasına öncü olacak yatırım projelerin, gündemden uzaklaşması Siirt’e verilen sözler unutuldu mu sorusunu akıllara getiriyor.

Siirt’in kalkınması için önemli yatırım projelerinden biri olan termal kaplıca tesisi, sadece kayıt üzerinde kaldı.

Veysel Eroğlu Ilısu Baraj gölü altına kalan ve Siirtlilerin yoğun ilgi gösterdiği Siirt’in termal kaplıcası Billoris Kaplıcası (Garnave) yatırım projesine için 4 yıldır atılan adım yok.

Ilısu Barajı altında kalan Siirt’in termal kaplıcası Billoris Kaplıcası (Garnave) için Kezer Mesire alanı bölgesine taşınacağı söylenmiş, Ilısu Baraj Göleti’nin altında kalan Biloris (Garnave) Kaplıca suyunun Kezer’e çekilmesi amacıyla sondaj çalışması başlatılmıştı.

Siirt Üniversitesi Kezer yerleşkesi kenarına taşınması planlanan Termal Tesis hakkında yetkililerin sessizliğe bürünmesi üzerine vatandaş da Siirt’te verilen sözlerin tekrardan unutulduğunu anımsattı.

Son olarak, Mart 2021yılı içinde İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü jeoloji mühendisleri, firma yetkilileriyle merkeze bağlı Zorkaya köyü yakınlarında termal tesisin yapılacağı alanda zemin etüt çalışması yapmıştı.

Artı Siirt olarak verilen sözlerin bir an önce yerine getirilmesini bekliyor ve Siirtlilerin önemli ihtiyacının karşılanması için birlikte hareket edilmesi gerektiğini belirtiyoruz. 

Verilen sözlerin takipçisi olacağımızı ve projelerin hayata geçmesi için yetkililerin atacağı adımı yakından takip edeceğimizi belirtmek isteriz. 

Projelerin yatırım programına alınması için herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Siirtlilerin oyalanmaya tahammülü yok, verilen kuru sözlere de karnı artık tok...
 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • zafer | 22 Temmuz 2023 15:45

    köprüden geçti gelin, diğer seçimlerdeki vaatleri bekleyin...!

BUNLARA DA BAKIN