Siirt'te Sürü Halinde Gezen Sokak Köpekleri Vatandaşları Tedirgin Ediyor

Siirt'te sürü halinde gezen başıboş köpekler vatandaşları tedirgin ediyor. Vatandaşlar, yetkililerin gerekli önlemleri almasını istedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Özellikle geceleri sokaktaki vatandaşların ve sabah işe giden vatandaşların korkulu rüyası haline gelen sahipsiz köpekler kontrol altına alınmayı bekliyor.

Sayıları her geçen gün artan sokak köpekleri, il merkezindeki halkı tedirgin ediyor. Gruplar halinde dolaşan köpekler, sabahın erken saatlerinde yoldan geçen vatandaşları korkutuyor. Vatandaşlar, sokak köpeklerinden kurtulmak için yetkililere çağrıda bulunarak, köpeklerin hem vatandaşları korkuttuğunu hem de ilçenin imajını zedelediğini belirttiler.

Başıboş köpekler yüzünden özellikle geceleri yolda yürümeye korktuklarını ve yetkililerin bu konuda ciddi bir çözüm bulamadığını söyleyen vatandaşlar, “Bu köpekler akşamları ve sabahın erken saatlerinde toplu halde dolaşıyorlar. Sokaklar köpekle doldu Özellikle bayanlar ve çocuklar köpeklerden çok korkuyor. Okulun açık olduğu zamanlar sabahın erken saatlerinde okula giden çocuklarımız bu köpeklerden çok korkuyorlar. Bu köpeklerin öldürülmesini kesinlikle istemiyoruz ancak bir an önce bunların barınaklarda toplanması gerekli” dediler.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN