Siirt'te Su Sorunu Çözüme Kavuşuyor! Su Sorununun Çözümü İçin 3 Kuyu Açılacak

Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve yaz aylarındaki içme suyu sarfiyatının artması nedeniyle Siirt Merkez, Kurtalan ve Tillo İlçeleri ile Kayabağlar, Atabağı ve Gökçebağ Beldeleri ve bazı köylerde mevsimsel içme suyu sorunu yaşanıyor. Bu sorunun çözümü için Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve Siirt Belediyesi tarafından yapımı hızla devam eden 3 adet içme suyu sondaj çalışmasında sona gelindi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Alternatif su kaynakları üzerinde yapılan çalışmalar devam ederken, HESKO ana kaynağında da üç adet sondaj kuyusu çalışması tamamlanma aşamasına geldi.

Siirt'te yaşanan su sorununu çözmek için Hesko su kaynağının bulunduğu bölgede açılan 3 sondaj kuyusundan elde edilecek su, sistem içerisine dâhil edilerek, su sorunu yaşanan bölgelerin ihtiyaçları karşılanacak.

Siirt'te Su Sorunun Çözüme Kavuşuyor! Su Sorunu Çözümü İçin 3 Kuyu Açılacak

Devlet Su İşleri tarafından yürütülen 3 adet Siirt Hesko Kaptajı İçme suyu sondaj kuyusu çalışmalarında inşaat, mekanik ve elektrik imalatları tamamlanma aşamasında. Toplamda her bir kuyu 120 metre derinliğinde olan 3 adet sondaj kuyusu imalatı tamamlanmış, 3 adet pompa sondaj kuyularına indirilmiş ve hat bağlantı vanaları ile toplama havuzu iletim hattı imalatları da tamamlanmıştır. Ayrıca enerji hatları ve trafo imalatları da tamamlanma aşamasında olup, hat bağlantı vanalarının tamamlanmasıyla birlikte en kısa sürede su isale hattına gerekli bağlantılar yapılacak ve Hesko hattı büyük ölçüde desteklenerek,  su akışı sağlanacaktır.

Siirt'te Su Sorunun Çözüme Kavuşuyor! Su Sorunu Çözümü İçin 3 Kuyu Açılacak

Siirt Belediyesi, su sorunu yaşayan bölgelerin problemlerini çözmek ve ilin su konusundaki geleceğini korumak için çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürmektedir. 

Tüm Siirtli vatandaşların su tasarrufu konusunda da gereken hassasiyeti göstereceğine inanıyoruz. Belediyemiz, 7/24 tüm vatandaşlarımızın hizmetindedir.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Akın demirhan | 05 Ağustos 2023 13:29

    Belediye var yetkili yok hizmet yok . Yıllardır bu su sorunu var yıllardan beri uğraşmadininiz aldığınız maaşın hakkını verin ki o hak size helal olsun millet Size bedua etmsin . Belediye halka hizmet için vardır .

BUNLARA DA BAKIN