Siirt'te Öğrencilere Milli ve Manevi Değerler Tanıtıldı

Vali Osman HACIBEKTAŞOĞLU, 'Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum 'projesi çerçevesinde hazırlanan kültür şenliğine katıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Vali Osman HACIBEKTAŞOĞLU, "Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum "projesi çerçevesinde hazırlanan kültür şenliğine katıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliğinde öğrencilere yönelik "Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum "projesi çerçevesinde protokol imzalandı. Proje kapsamında ilimiz pilot il olarak seçilmiş olup,  Alparslan Ortaokulu projeye dâhil edildi.

Öğrencilerin millî, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerimizi benimseyen, koruyan, geliştiren ve kendi yaşantılarında inşa eden fertler olmalarına, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış, bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, aklıselim, kalbiselim ve zevkiselim sahibi, bedensel ve sosyal bakımdan dengeli bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan  “Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi” kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Siirt Valisi/ Belediye Başkanı V. Osman HACIBEKTAŞOĞLU, İl Millî Eğitim Müdürü Deniz EDİP, İl Müftüsü Vehap KAPICIOĞLU, İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre ÖMÜR, öğrenci ve velilerin katıldığı programda öğrencilere millî ve manevi değerlerimiz tanıtıldı. Öğrenciler ile yakından ilgilenen Vali Hacıbektaşoğlu öğrencilere başarı dileklerini iletirken projede emeği geçenleri tebrik etti. Programın ardından Ulu Cami avlusunda öğrencilere çeşitli ikramlar verildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN