Siirt'te Köylerin Alt Yapısını Destekleme Projesi'nde Öncelik İçme Suyu Sorunu!

Köylerin Alt Yapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) İl Tahsisat Komisyonu Toplantısı, Vali Dr. Kemal Kızılkaya başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda köylerin içme suyu sorununa öncelik verildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Siirt Valiliği Toplantı salonunda yapılan toplantıya, Vali Kızılkaya’nın yanı sıra İlçe Kaymakamları, İl Özel İdare Genel Sekreteri ve ilgili birim müdürleri katıldı.

İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan bilgilendirme sunumuyla başlayan toplantıda, ilimiz merkez ve ilçeleri için tahsis edilen 88 milyon 535 bin 741 TL KÖYDES ödeneğinin, köy içme suyu ihtiyaçlarının giderilmesinde öncelikli olarak kullanılması değerlendirildi.

“Köylerin İçme Suyu Öncelikli Yatırım Olarak Belirlendi”

Toplantıda, köylere yapılacak yatırımların proje süreçlerinin her aşamasının titizlikle takip edilmesini ve ödeneklerin verimli, etkin ve hızlı şekilde kullanılması yönünde ilçe kaymakamları ile ilgili kurum müdürlerine talimat veren Vali Kızılkaya, KÖYDES projeleri kapsamında ilimiz merkez ve ilçelerine tahsis edilen ödeneklerin öncelikli olarak köy içme suyu ihtiyaçlarında kullanılacağını belirtti.

Hiçbir köyün su sorunu yaşamaması için ödeneklerin bu yıl köy içme suyu alanında kullanılacağını vurgulayan Vali Kızılkaya, kırsalda yaşayan vatandaşların yaşam kalitesini daha da yükseltmek için şeffaflık ve hesap verilebilirlik ana ilkeleri doğrultusunda var güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Toplantıda, yürütülecek projelere ilişkin görüş alışverişinde bulunulmasının ardından, ödeneklerin verimli, etkin ve hızlı şekilde kullanılması karara bağlandı.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 3

  • kubilay | 05 Haziran 2024 00:56

    hep inşallah, hep maşaallah, hep ecek, acak, nurlar içinde uyusun Kemal YAZICIOĞLU... Vali ona derim ben, TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN VE HALKIN DELİKANLI VALİSİ idi o, Allah Rahmet eylesin. 30 yıldır su gelecek köylere, helal olsun, hep foto, hep reklam, hep vitrin olayı...

  • mehmetçik | 05 Haziran 2024 00:47

    bu kadroyla mı ??? güldürmeyin beni :))

  • ramiz | 04 Haziran 2024 11:12

    20 yıldır git-gel konya altı saat, bir 20 yıl daha da gider olay...!

BUNLARA DA BAKIN