Siirt'te karda mahsur kalan hamile kadın 3 saatlik çalışma sonrası kurtarıldı

Siirt'in Pervari ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle mahsur kalan hamile kadın, İl Özel İdaresi ekiplerinin 3 saatlik çalışmasının ardından kurtarılarak sağlık birimine ulaştırıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Siirt'te, yolları kardan kapanan köylerde aniden rahatsızlanan hamile Asya Üskan (35) için karla mücadele ekipleri seferber oldu. Saatler süren çalışmaların ardından hastaneye kaldırılan Üskan, Pervari İlçe Hastanesinin arından Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildiği öğrenildi. 

Pervari ilçesine bağlı Düğüncüler köyünde üçüncü çocuğuna hamile olan Asya Üskan'ın rahatsızlanması üzerine yakınları tarafından sağlık görevlilerine haber verildi. Köy yolunun kardan kapalı olduğunu öğrenen sağlık görevlileri, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği'nden yardım talep etti.

Bölgeye sevk edilen karla mücadele ekiplerinin yol açma çalışması sonucu sağlık görevlileri, Düğüncüler köyüne ulaştı. Ambulansa alınan Üskan, yaklaşık 3 saat sonra ilk olarak İlçe Devlet Hastanesine daha sonra Siirt Eğitim ve Araştırma sevk edildi. Tedaviye alınan Üskan'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Pervari İlçesinde kardan ötürü kapanan köy yollarının Siirt Valisi Dr. Kemal KIZILKAYA’nın bilgisi dahilinde çalışmaların devam ettiğini belirten Siirt İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hıfzullah CANPOLAT; “Sayın Valimiz Dr. Kemal KIZILKAYA’nın bilgisi dahilinde Kardan ötürü kapanan köy yollarımızda çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam etmektedir.

Pervari İlçesinde Geçittepe ve Düğüncüler köyü yollarında kar yağışı devam ediyor. Burada ekiplerimiz aralıksız bir şekilde çalışmalarına devam ediyorlar ve yolumuz şuan trafiğe açık durumdadır. Acil durumlarda ise gelen ihbarları anında değerlendiriyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN