Siirt'te ilk kez 'Kapalı Yöntem Kalp Ameliyatı' yapıldı

Kalp deliği olan 24 yaşında hastaya hastanemizde ilk kez kapalı yöntem ile kalp deliği kapatılması işlemi (Ameliyatsız ASD kapama işlemi) yapıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Kalp deliği olan 24 yaşında hastaya hastanemizde ilk kez kapalı yöntem ile kalp deliği kapatılması işlemi (Ameliyatsız ASD kapama işlemi) yapıldı.

Bu konuda açıklama yapan Hastanemiz Kardiyoloji A.B.D Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Muzaffer Aslan; 24 yaşında kadın hastanın nefes darlığı şikayeti üzerine yapılan tetkikler üzerine kalbinde 28mm’lik delik saptandı. Eskiden kalp deliği olan bu hastalar sadece açık ameliyat ile tedavi edilmektedir.  Son zamanlarda teknolojik ilerlemeyle birlikte kapalı yöntemle damar içerisinden ilerleyerek halk arasında “şemsiye” olarak ifade edilen özel cihazlarla bu kalp delikleri kapatılabilmektedir. Hastamıza bu yöntem ile yapılan başarılı tedaviden sonra hastanede uzun süre yatmak zorunda kalmadan bir gün sonra taburcu olmuştur. İşlem hasta için konforlu bir tedavi yöntemi olup taburculuk sonrası hemen iş hayatına veya günlük yaşamına devam edebilmektedir. 

Bu konuda destekleri için İstanbul Mehmet Akif Ersoy EAH Başhekimi Sn Prof. Dr. Mehmet ERTÜRK ve Başhekimimiz Sn Dr. Öğr. Üyesi Çağdaş KAYNAK olmak üzere Kardiyoloji  bölümü çalışanlarına teşekkür ederiz.

Siirt'te ilk kez 'Kapalı Yöntem Kalp Ameliyatı' yapıldıSiirt'te ilk kez 'Kapalı Yöntem Kalp Ameliyatı' yapıldı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN