Siirt'te ilk defa gerçekleştirilen şampiyonada dereceye girenler belli oldu!

Türkiye Hava Sporları Federasyonu'nun 2023 yılı faaliyet takviminde yer alan Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası'nın 2'inci etabı Siirt'te gerçekleşti. 

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Siirt il merkezine bağlı Doluharman köyü Fisken Tepesi'nde düzenlenen yarışmaya 33 farklı ilden 50 sporcu katıldı. Yarışmada, yamaçtan havalanan sporcular belirlenen noktaya inebilmek için kıyasıya yarıştı. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Artı Siirt (@artisiirt)'in paylaştığı bir gönderi

Yarışmada genel klasmanda Hamza Akkaya birinci, İbrahim Dinçer ikinci, Abdulmenaf Nergiz üçüncü oldu. Kadınlarda Elif Gülşad Keskin birinci, Naime Yürekli ikinci, Selin Altun üçüncü oldu. Takımlarda ise Adana Havacılık Spor Kulübü, Elazığ Sportif Havacılık Kulübü ikinci ve Çakırman Sportif Havacılık Kulübü üçüncü oldu.

Siirt'te ilk defa gerçekleştirilen şampiyonada dereceye girenler belli oldu!

Siirt Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, yarışamada emeğie geçenlere teşekkür ederek, bu tür spor organizasyonlarının devam edeceği belirtildi.

Türkiye Hava Sporları Federasyonu Başkanı Ahmet Saim Yılmaz, Hava sporlarının bundan sonra Siirt’te hep var olacağını söyledi.

Siirt'te ilk defa gerçekleştirilen şampiyonada dereceye girenler belli oldu!
Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası 2'inci etap yarışmasına 33 ilden 50 sporcunun katıldığını söyleyen Yılmaz, Türkiye şampiyonası 2’inci etap Siirt yarışmasını sonlandırdık. 50 sporcumuz katıldı ve 33 ilden geldi bu kardeşlerimiz. 2’inci etap baya hareketli geçti.  Çokta ilgi vardı, Siirt halkının bu ilgisine minnettarız, artık hep burada olacağız. Bundan sonra Siirt’te Türkiye hava sporları hep var olacak.” Dedi.

Hedef yarışmalarının sonunda milli takımı oluşturacaklarını belirten Yılmaz, “Buradaki gençlerimizi geliştirmek için ellerimizden gelen desteği de yapacağız Türkiye Hava Sporları Federasyonları olarak. Bu Türkiye Hava Sporları Federasyonunun hazırlamış olduğu hedef yarışması 3 etaptan meydana geliyor.  Bu üç etabın 1’incisi Burdur’da oldu, 2’incisi Siirt’te oldu ve 3’üncüsü Adana’da olacak. Bunun sonucundan da biz milli takımımızı seçeceğiz.” Açıklamasında bulundu.

Yarışmada dereceye girenlere ödüllerini, Siirt Valisi Kemal Kızılkaya Türkiye Hava Sporları Federasyonu Başkanı Ahmet Saim Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Emrullah Büyük, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacak verdi
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN