Siirt'te Canlı Hayvan Bakıcıları ve Nakliyesi İle Uğraşanları Yakından İlgilendiren Haber!

Resmi Gazetede yayımlanan karara göre, canlı hayvan nakli yapan nakil aracı sürücü ve bakıcılarına, 'Sürücü/Bakıcı Yeterlilik Belgesi', hayvan nakliyesi ile uğraşan nakliyecilere 'Nakliyeci Tip 1 Yetki Belgesi' alma zorunluluğu getirildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, hayvan taşımacılığı ile uğraşan kişilerin ‘nakliyeci yetki belgesi’ almaları İçin kurs açılacağı duyuruldu.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"24/12/2011 tarih ve 28152 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Hayvanların Nakilleri Sırasında Refahı ve Korunması Hakkında Yönetmelik” ile canlı hayvan nakli yapan nakil aracı sürücü ve bakıcılarına, “Sürücü/Bakıcı Yeterlilik Belgesi”, hayvan nakliyesi ile uğraşan nakliyecilere “Nakliyeci Tip 1 Yetki Belgesi” alma zorunluluğu getirilmiştir. Veteriner Sağlık Raporu tanziminde ve nakil esnasında bahse konu belgeler aranacaktır.

Nakliyeciler, sürücüler ve bakıcılar için 16.09.2022 tarihinde 10.00’da başlamak üzere Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü TARYAT Toplantı Salonu’nda eğitim kursları ve sınav düzenlenecek.

Müracaatlar 05.09.2022-15.09.2022 tarihleri arasında il/ilçe müdürlüklerine şahsen yapılacaktır."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN