Siirt'te Boylu-1 ve Tavan-3 Petrol Arama Sondajı Projesi 'ÇED Gerekli Değildir' Kararı

Siirt İli, Şirvan İlçesi sınırları dahilinde Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Batman Bölge Müdürlüğü tarafından 'Boylu-1 ve Tavan-3 Petrol Arama Sondajı' Projesine ÇED gerekli değildir kararı verildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Siirt İli, Şirvan İlçesi sınırları dahilinde Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Batman Bölge Müdürlüğü tarafından “Boylu-1 ve Tavan-3 Petrol Arama Sondajı” Projesine ÇED gerekli değildir kararı verildi.

Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada, "Siirt İli, Şirvan İlçesi sınırları dahilinde Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Batman Bölge Müdürlüğü tarafından “Boylu-1 ve Tavan-3 Petrol Arama Sondajı” Projesine ait Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğüne sunulan Proje Tanıtım Dosyası için 29.07.2022 tarih ve 31907 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliğinin 17. Maddesi gereğince “Çevresel Etki Değerlendirilmesi Gerekli Değildir” kararı verilmiştir." denildi. 

ÇED Gerekli Değil Kararı Ne Demek?

Valilik bültenlerini dikkate Çevresel etki değerlendirmesi gerekli değildir kararı
Seçme Eleme Kriterlerine tabi projelerin çevresel etkilerinin incelenerek, önemli çevresel etkilerinin olmadığı ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu hazırlanmasına gerek bulunmadığını belirten Valilik kararıdır.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN