Siirt'te Bir Hafta Önce 15 Bin TL Olan Kira Fiyatları 16 Bin TL'yi Buldu! Haftalık 1000 Lira Zam

Siirt'te kira fiyatları her geçen gün büyük artış göstermeye başladı. Bazı dairelerin aylık kira ücreti 1 hafta önce 15 bin lirayken bugün ise 16 bin TL seviyelerine yükseldi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Kira fiyatları durdurulamaz hale geldi. Bir dairenin aylık kira ücretini 16 bin liraya yükseldiğini gören vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemiyor.

Siirt'te kiralık ev bulma konusunda sorun yaşayan vatandaşlar, var olan kiralık dairelerinin de yüksek fiyatta olmasına tepki gösterdi. 

Rutin bir dairenin 10 bin lira ve üstü fiyata ilana çıkılmasına anlam veremeyen vatandaşlar bu fiyatların daha da yükselmesinden endişe ediyor. 

Vatandaşlar, Siirt'in ekonomik durumunun ortada olduğunu kiraların normal seviyede olması gerektiğini söyledi.

Yetkililerin Kira Artışını Denetlemesi Gerekiyor!

Kira fiyatlarının uçmasına kimsenin dur dememesi asgari ücretli ve orta gelirli aileleri kara kara düşündürüyor. Kira fiyatlarının uçtuğunu gören daire sahipleri, 4-5 bin bandında kiraya verdikleri dairelerinde kira fiyatlarını artırmak istiyor. Huzursuzluğa neden olan bu duruma kimin dur diyeceği ise bilinmiyor...

Siirt'te Bir Hafta Önce 15 Bin TL Olan Kira Fiyatları 16 Bin TL'yi Buldu! Haftalık 1000 Lira Zam

ARTI SİİRT

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Faruk 5656 | 11 Eylül 2023 14:00

    El insaf asgari ucretle bile is bulamayan işsizimiz istiftahsız kapatan esnafımız emlakcılar kirada dairesi olan siirt dışında ikamet eden vatandası arayarak senin dairen bende olsa bin liralik dareyi 5 bin liraya kiraya veririm 5 bin liralık dareyi 16 hatta 20 bin liraya kiraya veririm soylemiyle kiraci ev sahibi karsi karşiya gelmeye surtusmeler kavgalar arada kazanan emlakcilar bosalttilan daireyi 15 dedigini 5 bin lira kiraya verip bir kira bedelini cebine indirmis oluyor. Kırginliklar kavgalar emlakciya rant olarak geri donuyor

BUNLARA DA BAKIN