Siirt Tanıtım Günlerine Ziyaretçi Akını

Siirt Valiliği himayesinde, Siirt Belediyesi, ilçe ve belde belediyelerinin destek verdiği ve Siirt Vakfı tarafından düzenlenen 'Siirt Tanıtım Günleri'ne İstanbullular, İstanbul'da yaşayan Siirtliler ile Türkiye'nin değişik illerinde yaşayan Siirtliler yoğun ilgi gösterdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Resmi açılışı 30 Eylül Cuma günü yapılan etkinliğe ziyaretçiler, Siirt kültürünü ve lezzetlerini daha yakından tanımak için  Yenikapı etkinlik alanına akın etti.
 
Siirt Valiliği, İlçe Kaymakamlıkları ile ilçe belediyeleri açtıkları tanıtım stantlarının yanı sıra Siirt’in ekonomik zenginlikleri, kültürel değerleri, müziği, el sanatları ve damak tadı İstanbulluların beğenisine sunuldu. 
 
Tanıtım günleri boyunca kenti daha yakından tanımak için fuar alanının yolunu tutan on binlerce İstanbullu  gibi; siyaset, sanat ve iş dünyasının tanınmış isimleri de Siirt fuarının katılımcıları arasındaki yerlerini adılar.
 
Bu etkinliklerde, yerel sanatçıların mini konserleri ve halk oyunu gösterileri de yer aldı.
 
Yöresel tatların yarıştığı bir kültür şölenine dönen tanıtım günlerinde, Pervari Karakovan Balı, Siirt Fıstığı ve Büryan kebabına ilgi yoğun oldu. El yapımı gıda ürünlerinin yer aldığı tezgâhlar ziyaretçi akınına uğradı.
 
El sanatları, dokuma halı ve kilimleri ile Siirt Tiftik Battaniyesi ve Şalşapik kumaşı İstanbulluların en çok ilgi gösterdiği ürünler oldu.
 
Siirt Valiliği ve İlçe Kaymakamlıkları ile Belediye stantlarını gezen konuklara ise yöresel ürünler ikram edildi.
 
Ziyaretçilere, Siirt’in tarihi ve turizm potansiyelinin anlatıldığı kitapçık ve çeşitli ürünler verildi.
 
 'Siirt Tanıtım Günleri’ nde; yöresel sanatçılar tarafından konserler verilecek, Halk oyunları ve imza günleri ile sona ercek.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN