Siirt Meydandere köyünde geleneksel anma etkinlikleri düzenlendi

Siirt il Merkezine bağlı Meydandere köyünde geleneksel anma etkinlikleri düzenlendi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Siirt il Merkezine bağlı Meydandere köyünde geleneksel anma etkinlikleri düzenlendi.

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya,  Meydandere köyünde ‘Şeyh Ali’ adına her yıl geleneksel olarak düzenlenen anma etkinliklerine katılarak, vatandaşlarla bir araya geldi.

Köyde metfun bulunan Şeyh Ali adına her yıl Eylül ayının ikinci haftasında yapılan anma etkinliğinde kesilen kurban etleri pilav eşliğinde pişirilerek, il merkezinin yanı sıra diğer illerden gelen konuklara ikram edildi.

Türbede dualar yapıldı. Köy meydanında çocukların sevgi gösterileriyle karşılanan Vali Kızılkaya, çocuklarla tek tek ilgilenerek, sohbet etti.

Köy Muhtarı Necmeddin Baykara’den anma etkinlikleri hakkında bilgi alan Vali Kızılkaya, vatandaşlarla bir süre sohbet ederek, taleplerini dinledi. Köylülerle birlikte şenlik yemeğine katılan Vali Kızılkaya, birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları verdi. Anma etkinliklerinin düzenlenmesinde emeği geçen Köy muhtarı ve tüm köy halkına teşekkür etti. Vali Kızılkaya daha sonra Meydandere Köyü Şehit Selahattin Eşin ilkokulunu ziyaret etti. Vali Kızılkaya’ya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Emrullah Büyük te eşlik etti.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN