Siirt'in Yeni Müftüsü Göreve Başladı

Son yayımlanan 'İl Müftüleri Kararnamesi' ile Siirt İl Müftüsü olarak atanan Şakir Pinal görevine başladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan "İl Müftüleri Kararnamesi" ile Bursa-Nilüfer  İlçe Müftüsü iken Siirt İl Müftüsü olarak atanan Şakir Pinal yeni görevine başladı.

31.07.2023 tarihinde Siirt İl Müftülüğü görevine başlayan Müftü Şakir Pinal,  “Siirt'te görev yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Pinal, kendisinden önce görev yapan Vehap Kapıcıoğlu’na hizmetlerinden dolayı da teşekkür etti.

Şakir Pinal,Kimdir?

1962 Ordu- Fatsa doğdu. İlköğrenimini Fatsa İslamdağ’da, orta ve lise öğrenimini Ordu İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Başarılı bir Derece ile bitirdiği okulundan sonra kaydolduğu Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1987 yılında mezun oldu. 1987-1993 yıllarında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda öğretmenlik yaptı.

1993 yılında Diyanet İşleri Başkanlığında Antalya Müftülüğü İl Vaizliğine atandı. Aynı yıl başladığı Diyanet İşleri Başkanlığının açmış olduğu ihtisas kursunu bitirerek Siirt Kurtalan ilçesine müftü olarak atandı.

1996 Ordu Akkuş ilçe müftülüğü, 1998 -2009 Ünye ilçe müftülüğü 2009-2014 Samsun Canik ilçe müftülüğü görevlerinde bulundu. 2014-2021 yılları arasında Ataşehir İlçe Müftüsü olarak görev yapan Şakir Pinal  Bursa/Nilüfer ilçe Müftüsü olarak görev yaparken 26 Haziran 2023 tarihli Cuhmurbaşkanı Kararnamesi ile Siirt İl Müftüsü olarak atandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN