Siirt'in Şeref Günü Törenle Kutlandı

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 16. Kolordu Komutanı iken, ilimize teşrifleri nedeniyle, '14 Eylül Siirt' in Şeref günü' düzenlenen törenle kutlandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 16. Kolordu Komutanı iken, ilimize teşrifleri nedeniyle, “14 Eylül Siirt’ in Şeref günü” düzenlenen törenle kutlandı.

14 Eylül Siirt Şeref günü kutlama törenleri, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk anıtında çelenk sunumuyla başlayıp, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Vali Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya tarafından Şeref defterini imzalamasıyla başladı.

Valilik seref defterini imzalayan Vali Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya, sunlari kaydetti:

“Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Aziz Atatürk: Hoşgörü ve sevginin, barış ve kardeşlikle yoğrulduğu, sinde farklı kültürlerin ve dillerin bin yıldır huzur ve güven minde bir arada yaşadığı kadim şehrimiz Siirt’te teşriflerin 107’nci yıl dönümünü büyük bir heyecon ve gururla kutluyoruz.

Zatalinizin önderliğinde yurt sathında yaktığınız kurtuluş meşalesiyle başlayan bağımsızlık mücadelesini Cumhuriyet gibi bir cevherle taçlandırıp aziz milletimize emanet ettiniz. Şanli eseriniz olan Türkiye Cumhuriyeti, açtığınız yolda bugün emin adımlarla ilerliyor ve ilerlemeye devam edecektir. Bizler, köklü bir tarih ve kadim bir medeniyetin temsilcileri olarak, açtığınız aydınlanma yürüyeceğimize ve çağdaşlaşma yolunda durmadan ve mukaddes ve kutlu vatanın hangi köşesinde olursak olalım gösterdiğiniz hedefe azimle ulaşacağımıza manevi huzurlarınızda bir kez daha söz veriyoruz.

Bu duygularla, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyor, basta zataliniz olmak üzere istiklal savaşımızın tüm kahramanlarını ve bu toprakları bize vatan kılan, tüm aziz Sehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve tükranla yad ediyorum. Ruhunuz şad olsun.” 

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından program sona erdi.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN