Siirt İl Milli Eğitim Müdürü Edip: İşsizliği Çözebilmek İçin El Birliği İle Gençlerimizi Seferber Edelim

İl Millî Eğitim Müdürü Deniz Edip, Siirt 1. Mesleki Eğitim ve Sektörler Buluşması'na katıldı. Toplantıda konuşan Edip, 'İlimizdeki işsizlikle ilgili problemini çözebilmek için el birliği ile gençlerimizi seferber edelim.' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Ali Tepe

Abdulhamit Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda yapılan buluşmaya, Siirt Merkezi ve ilçelerinde faaliyet gösteren tekstil, sağlık, inşaat, saç bakım ve güzellik merkezlerinin yanı sıra birçok sektör temsilcileri katılım sağladı.

Sektör temsilcileri buluşmasında Mesleki Eğitim Merkezlerinin avantajlarının açıklandığı tanıtım filmi izletildi. Tanıtım filminin ardından bir konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürü Deniz Edip kentte mesleki eğitimin güçlenmesi için bir takım çalışmalar yürütüldüğünü belirterek, şu ifadelere yer verdi:

“İlimiz mesleki eğitiminde yaşanan sorunları belirlemek ve alternatif çözüm önerileri sunmak için daha önce tüm paydaşlarımızın katılımıyla ‘Mesleki Eğitim Çalıştay’ı düzenledik. Bu çalıştayın sonucunu bir rapor haline getirerek paylaştık. Biz bu tür buluşmaları sıklıkla yapmak istiyoruz. Gelin iş birliği yapalım. İlimizdeki işsizlikle ilgili problemini çözebilmek için el birliği ile gençlerimizi seferber edelim. Mesleki Eğitim Merkezlerine kayıt olabilmek için ortaokul mezunu olmak yeterli ve üstelik yaş sınırlaması da yok. Biz İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak sizlere destek vermeye her zaman hazırız. El ele vererek çözemeyeceğimiz hiçbir problem yok. Bu toplantıya katılım gösterdiğiniz için sizlere teşekkür ediyor, toplantının ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Toplantı, Edip’in konuşmasının ardından Mesleki Eğitimden sorumlu İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Şahabettin Olğaç ve Mesleki Eğitim Merkezleri Müdürlerinin sektör temsilcilerine bilgilendirme sunuları ile devam etti. Çıraklık, ustalık ve usta öğreticilik belgelerinin verilmesi hususunda yapılan bilgilendirme sunularının ardından sektör temsilcilerinin soruları yanıtlandı. Toplantı sonucunda Mesleki Eğitim Merkezlerine kayıtlı öğrenciler ile ilgili ilimizin istihdam hedefleri doğrultusunda, sektör ile İl Millî Eğitim Müdürlüğü arasında iş birliğinin güçlendirilmesi ve bu buluşmaların devamı konusunda kararlar alındı.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN