Siirt İl Millî Eğitim Müdürlüğünde Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi

İstanbul Eyüp Sultan İlçe Şube Müdürlüğünden Siirt İl Millî Eğitim Müdürlüğüne atanan Salih Sadoğlu göreve başlayarak mesaj yayınladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Siirt İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevine getirilen Salih Sadoğlu, Millî Eğitim Bakanlığı Merkez Teşkilatı emrine atanan Deniz Edip'ten görevi devraldı.

 İl Millî Eğitim Müdürüm Sadoğlu, yaptığı konuşmasında; "Görevi devraldığım Sayın Deniz Edip'e bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalarından dolayı teşekkür ederim." dedi.

Müdürlük makamında gerçekleştirilen devir teslim töreninde Edip, Sadoğlu'na çiçek takdim ederek başarı dileklerini iletti. 

Sadoğlu, yaptığı açıklamadı şu ifadelere yer verdi:

"Sadoğlu yayınladığı mesajında;25 Ağustos 2023 tarihi itibarı ile Sayın Bakanımızın tensipleriyle İl Millî Eğitim Müdürü olarak göreve başlamış bulunuyorum.

Dünya uygarlık tarihine damgasını vuran, Anadolu ve Mezopotamya uygarlıklarının kesiştiği Siirt'imize hizmet etmeyi nasip eden Allah'a şükrediyor, bizleri bu vazifeye layık gören Sayın Bakanımız Prof. Dr. Yusuf Tekin başta olmak üzere devlet büyüklerimize şükranlarımı sunuyorum.

Cennet vatanımızın önemli medeniyet merkezlerinden biri olan ve tarihi boyunca önemli olaylara ve şahsiyetlere ev sahipliği yapan Siirt'imiz için ilk ve öncelikli hedefimiz, bu kadim kentin güzel evlatları için sunulan ve var olan tüm imkanları daha da güçlendirerek onları Türkiye Yüzyılı'nın birer değeri haline getirmek olacaktır. Bu gaye yolunda, devletimizin ve bakanlığımızın kapsayıcı ve kucaklayıcı tavrını esas alarak kıymetli meslektaşlarımın desteği ve velilerimizin değerli katkıları ile şehrimizin eğitimini geleceğe taşımak en önemli görevimizdir.

Eyüp Sultan Hazretleri'nin ikliminden Veysel Karani Hazretleri'nin şehri Siirt'e; bize tevdi edilen vazifenin anlamının ve değerinin bilincinde olarak, gönül birliği içerisinde şehrimizin eğitimini daima ileriye taşıma çabasında olacağımız kıymetli meslektaşlarıma, tüm camiamıza ve paydaşlarımıza ve elbette aziz milletimizin güzel evlatlarına yeni dönemin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Şehrimizde şimdiye kadar başarıyla sürdürülen eğitim çalışmaları için daha önce görev yapan kıymetli İl Millî Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum. Asırlardır ilim ve irfan merkezlerinde yetiştirdiği alimleriyle ve onların eserleriyle dünyaya yön vermiş, ışık tutmuş medeniyet şehri Siirt'imizin eğitimine hizmetkâr olma yolunda Allah yar ve yardımcımız olsun."
 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Siirtli | 26 Ağustos 2023 14:27

    Müdür bey, seni atayan sayın cumhurbaşkanımızdır, konuşmanda sayın Cumhurbaskanimiza bir teşekkür etmemişsin, görevini iyi yap, burası istanbul değil. Sayın cumhurbaskanimiza sadık kal.

BUNLARA DA BAKIN