Siirt İçin Tehlike Çanları Çalıyor

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde 287'si çocuk toplam 11 bin 15 kişinin uyuşturucu kullandığı tespit edildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

operasyonlarda 415 ton metamfetamin ele geçirildi. Diğer uyuşturuculara göre fiyat düşüklüğü dolayısıyla gençlerin ulaşımının kolay olması ve çocukların da kullanıldığının tespit edilmesi üzerine 'Metamfetamin ile Mücadele Eylem Planı hazırlanarak uygulamaya konuldu. Yapılan çalışmalar sonucunda uyuşturucu kullanımının vahameti ortaya çıktı. Elde edilen veriler, Şırnak’ta, Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su’nun başkanlığında Adıyaman, Batman, Gaziantep, Hakkâri, Kilis, Mardin, Siirt ve Şanlıurfa valilerinin katılımı video konferans ile eylem planı bölge toplantısında değerlendirildi.

427 BİN ANNEYE ULAŞILDI

10 bölgede güvenlik güçleri tarafından narko-rehber, narkotik-polisi, narko anne, metamfetamin fotoblok, narko-gençlik eğitim programları çerçevesinde 6 bin 785 eğitim faaliyetleri düzenlenerek 427 bin 361 anneye ulaşılarak uyuşturucu maddeler hakkında bilgilendirmeler yapıldı. En iyi Narkotik Polisi Anne faaliyetleri çerçevesinde ise düzenlenen 234 eğitim programında 17 bin 432 anneye uyuşturucu ve uyuşturucu ile mücadele hakkında bilgilendirme yapıldı.

287’Sİ ÇOCUK, 417'Sİ KADIN

Şırnak, Diyarbakır, Adıyaman, Batman, Gaziantep, Hakkari, Kilis, Mardin, Siirt ve Şanlıurfa’da metamfetamin satışı yapan 18 yaş altı 4 kadın olmak üzere 58 kişi hakkında işlem yapılırken, 233’ü kadın olmak üzere 3 bin 720 kişi hakkında işlem yapıldı. Uyuşturucu kullandığı tespit edilen 18 yaş altı 17’si kadın 287 kişi, 18 yaş üstü ise 400’ü kadın 10 bin 728 kişi tespit edildi.

ARTI SİİRT

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN