Siirt Belediyesinden Duyuru

Siirt Belediyesi tarafından Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi ile İlan Reklam vergisinin 2022 yılına ait ikinci taksitinin ödenmesine başlandığı duyuruldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi (iş yerleri ve kuyu suyu kullanan meskenler için) ve İlan Reklam Vergisi’nin ikinci taksitini ödeme süresi 30 Kasım 2022’de sona eriyor.

Konuyla ilgili olarak Siirt Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü Şefliğinden yapılan açıklamada, 2’nci taksitlerinin ödeme süresinin 30 Kasım’da sona ereceği hatırlatılarak, “Belediyemizce tahsil edilmekte olan 2022 Yılı Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV) 2’nci son ödeme tarihi 30 Kasım 2022 günü mesai bitimine kadar olup; Bina, Arsa ve Arazi gibi gayrimenkullere sahip mükelleflerin Emlak vergisini, iş yerlerinde oturanların Çevre Temizlik Vergisini zamanında yatırmaları gerekmektedir. Tarihinde yatırılmayan vergiler için 6138 Sayılı Kanun gereğinde günlük gecikme zammı uygulanacağı kanun gereğidir. Mükelleflerin cezalı duruma düşmemeleri için önemle duyurulur” ifadeleri kullanıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN