Siirt' Baykan'da Doğal Gaz Sevinci

Siirt'in Veysel Karani Beldesinin ardından Baykan'da da doğal gaz temel atma töreni gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Siirt'in Baykan ilçesinde tarihi bir gün yaşandı. Baykan ilçesinde doğalgaz temel atma töreni gerçekleştirildi. Program dualarla başladı.

Kaymakam Belediye Başkanvekili Emin Bağlı: Mücadele Ettik

Baykan Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Emin Bağlı, “Bugün gerçekten ilçemizde tarihi bir gün yaşanıyor. Ve buradaki hazirun ile Baykanlı hemşehrilerimiz ile birlikte şahitlik ediyoruz. Öncelikle bugünün ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Tabi doğal gaz medeniyet demektir, temizlik demektir, güzellik demektir. Bizler de bunlar için gayret gösteriyoruz. Ben buradaki göreve başladığımdan itibaren bu süreçle ilgili çalışmalarımız çok hızlı bir şekilde devam etti. Bürokratik olarak engelleri kaldırmak için uğraştık. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde doğalgaz hizmetini tüm illerimize, ilçelerimize ve Beldelerimize kavuşturma noktasında herkes elinden geleni yapıyor. Bizleri ve gelecek nesilleri bekleyen en büyük tehlikelerden biride çevre kirliliğidir. Dolayısıyla çevre kirliliğinin önüne geçebilmenin de en önemli şartı çevre enerji kaynaklarınızı temiz enerji kaynaklarına çevirmektir. Dolayısıyla doğalgaz da bunlardan bir tanesidir. Bizlere bu hizmetleri nasip eden Rab'bimize hamdolsun. Bu hayallerimizin gerçekleşmesinde bizlere yardımcı olan Bu hizmetin İlçemize  kazandırılması noktasında emeği geçen Cumhurbaşkanımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan Başta olmak üzere, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız sayın  Dr. Alparslan Bayraktar,  Siirt Valimiz sayın  Dr. Kemal Kızılkaya, Siirt Milletvekili  Mervan Gül'e , AK Parti Siirt İl Başkanı Ekrem Olğaç’a ve tüm devlet büyüklerimize ve bakanlık çalışanlarına, bürokratlarımıza, yerel idarecilerimize, Aksa yetkililerine, yol arkadaşlarıma şahsım ve İlçe  halkı adına tekrardan teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

İl Başkanı Ekrem Olğaç, yaptığı konuşmada, "Bugün burada Baykan ilçemiz için doğalgaz temel atma törenindeyiz. Bu süreçte bizlere destek veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Başta olmak üzere, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız sayın Dr. Alparslan Bayraktar, Siirt Valimiz sayın Dr.Kemal Kızılkaya, AK Parti Siirt Milletvekilimiz sayın Mervan Gül, Aksa yetkililerine  ve Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlçe Kaymakamı / Belediye Başkanvekili Emin Bağlı’yı da bu hizmetin ilçeye  kazandırmasındaki emeğinden ve mücadelesinde dolayı kutluyorum, bugünün önemi bizler için ve Baykan  halkımız için önemlidir" dedi. 

İl Başkanı Olğaç, doğalgazın Baykan ilçesine aralık ayı içerisinde verileceğini sözlerine ekledi.

Temel atma töreni; Kaymakam ve Belediye Başkan V. Emin Bağlı, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Semih Sevinç, AK Parti İl Başkanı Av.Ekrem Olğaç, Veyselkarani Belde Belediye Başkanı Murat Akgün, Atabağı  Belde Belediye Başkanı Tayyar Lale,  Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Cahid TÜRKÖZ, Baykan Ak Parti İlçe Başkanı Cahit Gümüş , Veyselkarani Ak Parti Belde Belediye Başkanı Bedri Görgün ve Baykanlı vatandaşların  katılımı ile ilçemizde doğalgaz temel atma töreni gerçekleşti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN