Şiir Okuma Yarışmasında Türkiye İkincisi Siirt'ten Oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2022 Yılı Gençler Arası Şiir Okuma Yarışması Türkiye Finali Ankara'da yapıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Artı Siirt Haber Ajansı

Ankara Gençlik ve Spor Bakanlığında yapılan Türkiye finali yarışması büyük bir heyecana sahne oldu.18-25 yaş kadın şiir okuma yarışmasında birinciliği U.Ünv. Gemlik Hukuk Fakültesi 2.sınıf öğrencisi Merve Oruç kazandı, ikinci ise Siirt'ten Mecra Seçil oldu.

16 Mart- 31 Mart tarihleri arası 81 ilde yapılan yarışmalarda ve Türkiye genelinde bine yakın gencin katıldığı il birinciliği yarışmalarının seçilen 81 genç illerini bölge yarışmalarında temsil etme hakkını kazanmışlardı.

11 Mayıs- 29 Haziran 2022 tarihleri arasında bölge yarışmalarında birinci olan isimlerde Ankara’da yapılan final yarışmalarına katılma hakkını elde ettiler.

nce Bursa il birinci olan Merve Oruç Marmara Bölge yarışmalarını da kazanarak Bursa ve Marmara bölgesini Ankara da temsil etme başarısını kazandı. Ankara’da yapılan ve 7 ayrı bölgeden yarışmacının katıldığı 18-25 yaş kadın şiir okuma yarışmasında seslendirdiği Erdem Bayazıt tarafından yazılan Sana, Bana, Vatanıma, Ülkemin İnsanlarına dair şiiriyle Türkiye birincisi oldu.

Merve Oruç, birincilik plaketini Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı M. Tayyip Kahyaoğlu’dan alırken Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılarından Gemlik’li Tuncay Ulusan’da Merve Oruç’u ayrıca tebrik etti.

Gemlik Hukuk Fakültesi öğrencisi ve Gemlik Gençlik Merkezi Gönülü Genci Merve Oruç yurt dışı seyahatiyle ödüllendirildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN