SGK ve Bağ-Kur emeklisine ek zam geliyor

Hükümet kanadından çalışanlara ve emekliye verilecek olan zamlarla ilgili bir son dakika bilgisi geldi. Tüm kesimlere refah payı verilecek. Sabah gazetesi de bununla ilgili bir haber hazırladı ve ne kadar zam verileceğini duyurdu. İşte verilecek olan zam oranları...

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Memur, memur emeklisi, asgari ücret ile çalışan milyonlarca insan hükümetten gelecek olan müjdeli habere çevrilmişken, Sabah gazetesi muhabiri Zübeyde Yalçın, emeklilere ve asgari ücrete ne kadar zam geleceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan'ın emekliler ile çalışanların ekonomik durumlarının düzeltilmesi ve enflasyona ezdirilmemeleri yönündeki talimatları sonucunda hükümet çalışmalarını hızlandırdı. Emekli ve memurlara yılbaşında yüzde 5 ila 10 arasında refah payı verilmesi, 3 bin 500 lira olan en düşük emekli maaşının da yükseltilmesi gündeme geldi. Erdoğan geçen hafta milletvekilleri ile toplantı yaptı. Milletvekilleri, vatandaşların ücretlerde enflasyon artı refah payı verilmesi, en düşük emekli maaşı ile emeklilerin bayram ikramiyelerinin yükseltilmesi yönünde beklentileri olduğunu iletti.

Sabah gazetesindeki habere göre Erdoğan, vatandaşı enflasyona ezdirmeyeceklerini her zaman söylediğini, bu yönde çalışmaların yapıldığını hatırlattı. Toplantıda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Dar gelirlilere enflasyonun üzerinde bir artış verilmesi için hazırlık yapıyoruz. Önümüzdeki dönemde refah payının kaç puan olacağı netleşmiş olacak" diye konuştu.

Kulislerde, emekli ve memurlara yılbaşında refah payı verileceği ve bunun yüzde 5 ila 10 arasında bir rakam alacağı konuşuluyor. 3 bin 500 lira olan en düşük emekli maaşının da yükseltilmesi için çalışma başlatıldı. Asgari ücret ile ilgili de çalışanları memnun edecek, nefes almalarını sağlayacak bir rakam için hesaplamalar yapılıyor. Kulislerde bu rakamın 7 bin 500- 8 bin lira aralığında olacağı belirtiliyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN