Sağlık Bakanlığı personel alımı 2023: Sağlık Bakanlığı ikinci personel alımı ne zaman yapılacak?

Sağlık Bakanlığı ikinci personel alımı için nefesler tutulmuş durumda. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 85 bin alım yapılacağını duyurmuştu. Sağlık Bakanlığı ilk etapta toplam 42 bin 500 işçi ve personel alımı gerçekleştirdi. İlk atamaların yapılmasıyla gözler Sağlık Bakanlığı 2. alımların ne zaman yapılacağına çevrildi. İşte 2023 Sağlık Bakanlığı ikinci alım tarihleri, kadro-branş dağılımı ile ilgili detaylar...

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Sağlık Bakanlığı personel alımı tarihleri sağlıkçılar tarafından yakından takip ediliyor. Toplamda 85 bin personel ve işçi alımının yapılacağı Sağlık Bakanlığı tarafafından açıklanmış ve alımların 42,500'ü gerçekleşmişti. Gözler Sağlık Bakanlığı ikinci personel alımına çevrildi. Peki, Sağlık Bakanlığı ikinci alım ne zaman? Sağlık Bakanlığı 2. personel alımı kadro ve branş dağılımı belli oldu mu?

SAĞLIK BAKANLIĞI İKİNCİ ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "İlan ettiğimiz 85 bin personelin 42 bin 500'ünün atamasını şimdi yapıyoruz. Diğer yarısını peşinden hemen alacağız" dedi. 

Sağlık Bakanlığı 11 bin 317 sürekli işçi, 30 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 1183 sözleşmeli personel olmak üzere toplam 42 bin 500 işçi ve personel alımı gerçekleştirdi.

15 bin 537 kişi tıbbi sekreter ve 5 bin 831 hemşireden oluşan toplamda 30 bin sözleşmeli personel ataması yapıldı.

Sağlık Bakanlığı ikinci personel alımı atamalarına dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Konuya ilişkin yeni bir gelişme açıklandığında haberimize eklenecektir.

SAĞLIK BAKANLIĞI SONUCU SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Kura çekilişi illerin trafik koduna göre sıralı şekilde, her bir il ve meslek için ayrı ayrı yapılacaktır. Kura sonuçları açıklandıktan sonra aşağıdaki ekrandan isim listelerini sorgulayabilirsiniz.

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞCİ ALIMI BRANŞ VE KADRO DAĞILIMI

Sağlık Bakanlığı'nın taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 5 bin 80 temizlik görevlisi, 3 bin 559 güvenlik görevlisi (silahsız), 791 klinik destek elemanı, 604 hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi, 275 elektrikçi, 188 boyacı, 121 marangoz, 284 ısıtma ve sıhhi tesisatçı, 261 bilgisayar sistem kurulum, bakım, onarım ve arıza giderme elemanı, 154 biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı olmak üzere toplam 11 bin 317 sürekli işçi alımı yapılacak.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN