Rasim Ozan Kütahyalı'dan 'AK Parti ile DEM 3 maddede anlaştı' iddiası: Murat Kurum seçilirse…

Rasim Ozan Kütahyalı, AK Parti'nin DEM ile 3 maddelik taahhütname imzaladığını öne sürdü. Kütahyalı, DEM Parti'nin İstanbul'da yüzde 9 veya üzeri oy alması halinde gerçekleşecek olayları sıraladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Rasim Ozan Kütahyalı, X’te katıldığı “Çözümün Adersi Neden İstanbul” başlıklı ‘space’ odasında seçim gündemine ilişkin çarpıcı iddialarda bulundu.

Kütahyalı, DEM Parti’nin İstanbul’da yüzde 9 veya üzerinde oy alması halinde belediyelere kayyum uygulanmayacağını, Selahattin Demirtaş’ın serbest kalacağını ve İmralı ‘tecridinin’ kalkacağını öne sürdü.

‘İSTANBUL KÜRTLERİNE KALDI İŞ’
AK Parti ile DEM’in 3 maddede anlaşma sağladığını öne süren Kütahyalı, bunun şahsi görüşü olmadığını belirterek “Selahattin Demirtaş’ın çıkması önemli bir gelişme olmaz mı? Maalesef tüm Türkiye’de olsa daha şey olurdu ama İstanbul Kürtlerine kaldı iş. Burada İstanbul Kürtleri CHP’den desteğini net çekerse eğer dediğiniz gibi yüzde 9 alırsa Murat Kurum o zaman seçilir. Murat Kurum seçilirse, o zaman bir değişim olacak. İklim yumuşayacak, farklılaşacak.” dedi.

‘Yeni çözüm sürecinin’ mümkün olmadığını ileri süren Kütahyalı, “Tayyip Bey’in idari kararlarına Devlet Bey saygı duyar. Devlet Bey kalkıp da Tayyip Bey’in üzerinde versayet kurmaz. Devlet Bey’in siyasi zekasından Kürtlerin öğreneceği çok şey var.” dedi.

Rasim Ozan Kütahyalı'dan 'AKP ile DEM 3 maddede anlaştı' iddiası: Murat Kurum seçilirse…

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN