Rasim Arı Nevşehir Belediye başkanlığından ve AK Parti'den istifa ederek İYİ Parti'ye geçti

AK Parti'den belediye başkanı seçilip kısa zaman sonra istifa eden eski Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, İYİ Parti saflarına katıldı. İYİ Parti grup toplantısında kürsüye çıkan Arı, 'En cesur insanlar yolsuzluk yapmayanlardır' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Nevşehir Belediye Başkanlığı'ndan geçen yıl, AK Parti'den de ocak ayında istifa eden Rasim Arı, seçimlere az bir zaman kala İYİ Parti saflarına geçti. Arı'ya rozetini parti grubunda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bizzat taktı.

"YOLSUZLUK" VURGUSU YAPTI

Rozetimi taktıktan sonra parti grubuna hitap eden Rasim Arı, "En cesur insanlar yolsuzluk yapmayanlardır. Elbette eksiklerimiz, hatalarımız, noksan ve günahlarımız vardır. Lakin ne vatan sevgisinde ne milli ve manevi değerlere olan bağlılığımızda bizi sorgulayacak adam anasından dünyaya gelmemiştir. Sayın genel başkanımın emrinde aynı siyasi anlayışı sürdürmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı Ocak 2021'de düzenlediği basın toplantısında görevinden ayrıldığını açıklamış, "Tamamen sağlık nedenleri ve sorunları nedeniyle, 21 aydır onur ve şerefle, başı dik bir şekilde hizmet ettiğim Nevşehir Belediye Başkanlığından istifa ediyorum" açıklamasında bulunmuştu. Arı'nın yolsuzluklara karşı mücadele ettiği için istifasının istendiği iddiaları gündeme gelmişti.

Rasim Arı Nevşehir Belediye başkanlığından ve AK Parti'den istifa ederek İYİ Parti'ye geçti

ARTI SİİRT

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN