Önceliğinize göre kişilik testi: İlk kime yardım edeceğiniz kişilik özelliklerini anlatacak!

Kişilik testi olarak hazırlanan görselde ilk kime yardım ederdiniz? Bu testte ilk düşündüğünüz oldukça önemlidir. Kitapları yere dökülen hemşire mi, sakat adam mı, ağlayan küçük çocuk mu yoksa yaşlı teyze mi? Kararınızı verin ve sonuçları okuyun.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Kişilik testleri  birçok çeşitte olmaktadır. Bazen sevdiğiniz renk, beğendiğiniz ev, müzik tarzınız ya da ilk seçtiğiniz kişiliğiniz hakkındaki detayları ortaya çıkartır. Bu hazırlanan testte ise ilk kime yardım edeceğinizi belirlemeniz gerekmektedir. O zaman siz olsanız kime ilk önce yardıma koşardınız?

KİŞİLİK TESTİ PSİKOLOGLAR TARAFINDAN HAZIRLANIYOR

Hazırlanan bu kişilik testinde psikologlar, insanların vicdanı, samimiyeti, dürüstlüğü ve yardımseverliği gibi kişilik özelliklerinden değerlendirmeler yapmaktadır. Yardımseverlik ve alçakgönüllülük insanlarda beğenilen ve takdir edilen özelliklerdendir. Yardımcı kişiliğe sahip insanların nezaket, sempati, empati duyguları gelişmiştir.

İLK HEMŞİREYE YARDIM EDENLER

Önceliğinize göre kişilik testi: İlk kime yardım edeceğiniz kişilik özelliklerini anlatacak!

Kişilik testinde ilk hemşireye yardım etmeyi seçenler, sorunların üzerinde çok durmamaktadır. Karşılaştığınız herhangi bir olayın üzerinde uzun süre düşünmezsiniz. O durumun düzeltmeye ya da çözülmeye ihtiyacı olup olmadığını tespit etme özelliğiniz vardır. Olayları büyütmeden halledersiniz. Analitik ve problem çözücüsünüz diyebiliriz. Rasyonel bakış açısına sahipsiniz. Karar verirken duygularınızdan değil mantığınızdan yararlanırsınız. Zamanınız sizin için oldukça kıymetli ve bunu en verimli şekilde değerlendirmeye çalışıyorsunuz. Siz olayları kısa sürede özümseseniz de çevreniz tarafından sakince dinleyen birisi olarak tanınıyorsunuz. İnsanlara kabul edildiğini ve değer verildiğini hissettirme yeteneğiniz var.

İLK SAKAT ADAMA YARDIM EDENLER

Önceliğinize göre kişilik testi: İlk kime yardım edeceğiniz kişilik özelliklerini anlatacak!

Eğer ilk sakat adama yardım etmeyi seçtiyseniz liderlik özelliğiniz bulunuyor. İnsanlara yardım etmeyi ve empati yapmaya çalışan birisiniz.  Aldığınız kararlara önemseyip ciddiye alıyorsunuz. Hedefleriniz sizin için her zaman öncelikli ve bu sebeple sizi hedeflerinizden uzaklaştıracak noktalardan uzak durmaya çalışıyorsunuz. Bazı durumlarda inisiyatif alıp riskli tercihler yapabiliyorsunuz. İnatçısınız ve zorlu durumlarda bile soğukkanlılığınızı koruyabiliyorsunuz. Çevreniz hakkında yüksek farkındalığa sahipsiniz.

AĞLAYAN KÜÇÜK ÇOCUĞA YARDIM EDENLER

Önceliğinize göre kişilik testi: İlk kime yardım edeceğiniz kişilik özelliklerini anlatacak!

Eğer ağlayan küçük çocuğa yardım etmeyi seçtiyseniz duygusal bir insansınız. Duygularınıza ve ilişkilerinize önem veriyorsunuz. İyi bir dinleyici ve güven duyulan birisiniz. Sevecen yapılısınız. Çoğunlukla duygularınızdan etkilenerek karar alırsınız. Duygusal bağlara ve değerlere önem veririsiniz. Bu sebeple insanlar size sırdaşları gözüyle bakar. Onları önemseyip dertlerini dinleyerek çözümler sunarsınız. Aynı zamanda hayatınızdaki duygusal çalkantılı durumlara yardımcı olacak birisine ya da birilerine sahip olmak isteyebilirsiniz. Bu seçenek çocuklara düşkün biri olduğunuz anlamına da gelebilir.

YAŞLI TEYZEYE YARDIM EDENLER

Önceliğinize göre kişilik testi: İlk kime yardım edeceğiniz kişilik özelliklerini anlatacak!

Kişilik testinde yaşlı teyzeye yardım etmeyi seçtiyseniz ahlak ve ilkeleri güçlü olan birisiniz demektir. Yetkililere ve yaşlılara saygı duyarsınız. Zayıf ve ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmeye çalışırsınız. İnsanların görüşlerine ve duygularına saygılısınız. Kendini yalnız hissedene arkadaşlık edip onun yalnız kalmasını engellemek istersiniz. Ne kadar duygusal biri olsanız da çizgilerinizi nerede çekeceğinizi bilirsiniz. Saygı gösterirken siz de karşı taraftan saygı duyulmasını beklersiniz. İnsanlar yanınızda korkmadan düşüncelerini ifade edebilir. Çünkü yargılayıcı bir yapınız yoktur. Duygusal olarak olgun birisiniz. Sesli olarak ifade etmeseniz de sık sık insanlarla empati yaparsınız.

ARTI SİİRT

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN