Ne şişkinlik ne gaz problemi kalıyor: 1 bardak tüketen pamuk gibi hafifliyor

Şişkinlik, insanı rahatsız eden sorunlardan biridir. Şişkinliğe en etkili çözüm ise bir fincan bitki çayında gizlidir. Bu çayı içtiğinizde kuş gibi hafifleyecek ve aynı zamanda gaz problemi de sona erecek. İşte şişkinliğe ve gaz problemine en etkili şifalı çay

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Şişkinlik, midede oluşan dolgunluk hissidir ve bazen oldukça rahatsız edici olabilir. Karnınızın gerildiğini, şiştiğini ve her an patlayacakmış gibi bir his yaşayabilirsiniz.

Şişkinliği hepimiz zaman zaman yaşıyoruz. Çoğumuz rahatlamak için reçetesiz satılan ilaçları kullanırız, ancak bu sorundan kurtulmak için çözümü doğada bulabilirsiniz.

Doğanın bize sunduğu bitkilerden elde edilen çaylar, sindirim sistemine iyi gelerek şişkinliği hafifletir ve aynı zamanda gaz problemini önleyebilir.

Bir dahaki sefere şişkin olduğunuzda bu şifalı bitki çaylarından birini mutlaka için. İşte şişkinliğe iyi gelen bitki çayları…

ZERDEÇAL ÇAYI

Herhangi bir sindirim sorunu hakkında konuştuğumuzda zerdeçal çayı olmazsa olmazdır. Zerdeçal, farklı rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan güçlü bir antiinflamatuar ve antioksidan baharattır.

Bir tutam karabiber eklemek zerdeçalda bulunan besin maddelerinin daha iyi emilmesine yardımcı olur. Zerdeçal çayı; gaz, şişkinlik gibi mide rahatsızlıklarının giderilmesine yardımcı olur ve bağırsak hareketlerinin iyi çalışmasına yardımcı olur.

REZENE ÇAYI

Rezene tohumları uzun süredir karın ağrısı, şişkinlik ve kabızlık gibi sindirim bozukluklarının tedavisinde kullanılmaktadır.

Tohumlar, mide-bağırsak sisteminizin geçişini rahatlatan, gazın kolayca salınmasına yardımcı olan ve rahatlama sağlayan bir bileşik içerir.

NANE ÇAYI

Nane, sindirim problemini hafifletmeye yardımcı olan serinletici ve canlandırıcı bir tada sahiptir.

Nane çayı, kas kramplarından ve spazmlarından kurtulmayı sağlayan gevşetici özellikler içerir. Gazın kolaylıkla geçişini sağlar ve rahatlık sağlar.

PAPATYA ÇAYI

Papatya hazımsızlık, gaz, ishal, mide bulantısı ve kusmayı tedavi etmek için geleneksel tıbbın bir parçası olmuştur.

Papatya günümüzde bile farklı sindirim sorunlarına yönelik ilaç yapımında ve karın ağrısını azaltmak amacıyla kullanılan bitkilerden biridir.

Papatya diğer bitki çaylarıyla birlikte eklendiğinde karaciğer ve safra kesesi rahatsızlıklarının tedavisine de yardımcı olur.

ZENCEFİL ÇAYI

Zencefil mide ile ilgili sorunları tedavi etmek için mükemmeldir. Bazı insanlar mide rahatsızlığı ve bağırsak kramplarını ve şişkinliğini azaltmak için zencefil takviyeleri kullanır.

Zencefil, şişkinliği hafifletmeye yardımcı olan biyoaktif bileşik olan 'gingerol' içerir. Zencefil yüksek miktarda antioksidan içeren mucizevi bir besindir.

Kaynak: MedyaTava
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN