Meteoroloji'den Siirt İçin Son Dakika Uyarısı

Siirt, ve birçok ilde sağanak yağış bekleniyor. Meteoroloji sel, su baskını ve fırtınaya karşı uyardı. Doğu Anadolu'da ise karla karışık yağmur bekleniyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Doğu Karadeniz ile Ordu, Dersim, Bingöl, Elazığ, Diyarbakır’ın kuzeyi, Bitlis, Şırnak, Siirt ve Van’da sağanak yağış bekleniyor. Meteoroloji sel, su baskını ve fırtınaya karşı uyardı.

Doğu Anadolu’da ise karla karışık yağmur bekleniyor. Yapılan son değerlendirmelere göre Türkiye genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Mersin, Maraş, Osmaniye ve Hatay çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunun yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu, Dersim, Bingöl, Elazığ, Diyarbakır’ın kuzeyi, Bitlis, Şırnak, Siirt ve Van çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı iç ve doğu kesimlerde azalacağı, Trakya’da biraz artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu, Dersim, Bingöl, Elazığ, Diyarbakır’ın kuzeyi, Bitlis, Şırnak, Siirt ve Van çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden, ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar ve kısa süreli fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Rüzgarın, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güneyli, Orta Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli(40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN