Meteoroloji'den Siirt için kritik uyarı!

Meteoroloji, son hava durumu raporunda Siirt dahil 12 kent için sarı kodlu uyarı yayınladı. Bu kentlerde sel ve su baskınlarına karşı vatandaşların dikkatli olunması istendi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre İzmir, Çanakkale çevreleri ile Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Akdeniz gök gürültülü sağanak yağmurlu olacak. Yağışların Adana, Osmaniye, Hatay, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş, Diyarbakır, Siirt, Batman, Şırnak ve Bitlis'te kuvvetli olması bekleniyor. Öte yandan 12 kent içinse sarı kodlu uyarı yapıldı.

Sarı kodla uyarılan kentler ise şu şekilde sıralandı: Hatay, Osmaniye, Şırnak, Siirt, Bitlis, Muş, Batman, Diyarbakır, Bingöl, Elazığ, Tunceli, Erzincan.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyardığı illerdeki vatandaşların sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Meteoroloji'den Siirt için kritik uyarı!

Hava durumu potansiyel tehlikelidir. Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN