Kurtalan Devlet Hastanesi Başhekim'i Vehbi Yağız Bir Yıldır Süren Klima Sorunu Hakkında Açıklama Yaptı

Kurtalan Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Vehbi Yağız, hastanenin bir yıldır devam eden klima sorunuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Başhekim Yağız, sorunun çözüm sürecini detaylı bir şekilde anlatarak, kamuoyunu bilgilendirdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Kurtalan Devlet Hastanesi'nde uzun süredir devam eden klima sorunu, Başhekim Uz. Dr. Vehbi Yağız tarafından resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklama ile gündeme geldi. Yağız, hastane idaresi olarak yaklaşık bir yıldır klima sorununu çözmek için yoğun çaba sarf ettiklerini belirtti.

Başhekim Yağız, ilk olarak mevcut Chiller grubu soğutma sistemini tasarruf tedbirleri kapsamında tamir etmeye çalıştıklarını, ancak bu girişimden verim alınamayınca Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nden görüş talep ettiklerini söyledi. Yapılan detaylı incelemeler sonucunda, mevcut soğutma grubu tamirinin mümkün olmadığının raporlandığını ifade eden Yağız, bunun üzerine yeni cihaz alımı için ivedilikle Sağlık Bakanlığı'ndan ödenek talebinde bulunduklarını belirtti.

Kurtalan Devlet Hastanesi Başhekim'i Vehbi Yağız Bir Yıldır Süren Klima Sorunu Hakkında Açıklama Yaptı

Yağız, şu anda Chiller Soğutma grubunun ihale sürecinin bitme aşamasında olduğunu ve ihalenin yasal bekleme sürelerinin ardından Haziran ayı sonunda ilgili firmanın ikame cihazını hastaneye kurmasının beklendiğini dile getirdi. Başhekim Yağız, "Kamuoyuna saygıyla duyurulur" diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Yağız yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

HASTANEMİZİN MEVCUT KLİMA SORUNU

Hastanemizde mevcut klima sorunu ile yaklaşık 1 seneden beri idare olarak çaba göstermekteyiz. Öncelikle mevcut Chiller grubu soğutma sistemimizi tasarruf tedbirleri kapsamında tamir etme yoluna başvurduk. Ancak verim alamayınca Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzden görüş talep ettik. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz tarafından yapılan detaylı incelemede mevcut soğutma grubu tamirinin mümkün olmadığı şeklinde raporlanmıştı. Bu durum üzerine yeni cihaz alımı için ivedilikle Sağlık Bakanlığından ödenek talebinde bulunduk.

Halihazırda Chiller Soğutma grubunun ihalesini bitirme aşamasında bulunmaktayız. İhalenin yasal bekleme süreleri ile birlikte Haziran ayı sonunda ilgili firmanın ikame cihazını hastanemize kurması beklenmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Uz. Dr. Vehbi YAĞIZ BAŞHEKİM

Kurtalan Devlet Hastanesi Başhekim'i Vehbi Yağız Bir Yıldır Süren Klima Sorunu Hakkında Açıklama Yaptı 

ARTI SİİRT

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN