Kozluk'ta arıcılara organik kovan dağıtımı yapıldı

Batman'ın Kozluk ilçesinde Organik Arı Ürünlerinin İnovatif Yöntemlerle Üretilmesi Projesi çerçevesinde üreticilere kovan dağıtımı ve arıcılık eğitimleri sertifika dağıtım töreni yapıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Batman’ın Kozluk ilçesinde "Organik Arı Ürünlerinin İnovatif Yöntemlerle Üretilmesi Projesi" çerçevesinde üreticilere kovan dağıtımı ve arıcılık eğitimleri sertifika dağıtım töreni yapıldı.

Kozluk İlçe Kaymakamı Ekrem Güngör katılımı ile gerçekleştirilen kovan dağıtımında 30 üreticiye toplam 270 adet katlı organik arıcılığa uygun kovan yüzde 70 hibeli olarak dağıtıldı. Burada konuşan Kaymakam Güngör, “Valimiz Ekrem Canalp’in desteğiyle ilçemizde organik arıcılık yapan 30 üreticimiz dağıtılan arı kovanlarından faydalandı. İlçemizde arıcılığı geliştirmek ve arıcılıkla uğraşan vatandaşlarımızın İlçemizin doğal balı olan ve Mereto Dağı’ndaki yüzlerce çiçekten elde edilen Kozluk Mereto Balı’nın üretiminde artışa katkı sağlayacak kovanlar ilçemize hayırlı olsun. Desteklerinden dolayı Valimiz Ekrem Canalp’e teşekkür ederiz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN