KOSGEB Siirt İl Müdürü Erkılıç: Girişimcilere 375 Bin Liraya Kadar Destek Veriliyor

Şirvan Park Elektrik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve KOSGEB işbirliği ile mesleki ve teknik anadolu lisesi öğrencilerine KOSGEB ve Girişimcilik konulu konferans düzenlendi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Şirvan Park elektrik mesleki ve teknik anadolu lisesi öğretmeleri ve öğrencilerin yoğun şekilde katılımıyla gerçekleşen konferansta KOSGEB Siirt Müdürü Ömer ERKILIÇ öğrencilere ve katılımcılara Girişimcilik ve KOSGEB destekleri hakkında sunum yaptı.

Meslek lisesi konferans salonunda gerçekleşen seminerde KOSGEB Müdürü Ömer ERKILIÇ yaptığı açıklamada, Ulusal Genç İstihdam Stratejisi ve Eylem planı kapsamında meslek lisesi öğrencilerine KOSGEB'in girişimcilik ile ilgili desteklerinin tanıtılması yoluyla girişimcilik kültürünün artırılması hedeflediklerini belirtti.  ERKILIÇ, ülke ekonomilerinin kalkınmasında girişimciliğin vazgeçilmez bir unsun olduğunu dile getirerek, öğrencilerin mezun olduktan sonra yeni işletme kurmak istedikleri zaman KOSGEB’in Girişimciliği Geliştirme Destek Programına başvuru yapabileceklerin, şartları sağlayan girişimci adaylarımıza işletme açtıkları zaman sektör düzeylerine göre 375.000,00 TL ye kadar destek verebildiklerini söyledi.

Konferansı ev sahipliği yapan Şirvan Park Elektrik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Fetih AKGÜL, okul olarak sektör buluşmalarını önemsediklerini KOSGEB'le de bu kapsamda organizasyonu gerçekleştirdiklerini belirtti. Konferans kapsamında öğrencilerimiz KOSGEB destekleriyle alakalı bilgi sahibi olduklarını, bilgilendirmeden dolayı ziyaretlerine gelen KOSGEB yetkililerine teşekkür etti.

KOSGEB Siirt İl Müdürü Erkılıç: Girişimcilere 375 Bin Liraya Kadar Destek VeriliyorKOSGEB Siirt İl Müdürü Erkılıç: Girişimcilere 375 Bin Liraya Kadar Destek Veriliyor

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN