Kemal Sunal'ın adını kullanarak dolandırıcılık yaptı

Türk sinemasının önde gelen isimlerinden Kemal Sunal'ın çocukları hayatının şokunu yaşadı. Ali Sunal, kendisini Kemal Sunal'ın amcası olarak tanıtan ve çektiği filmle insanları dolandırdığını iddia edilen Halit Sunal'dan şikayetçi oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Kendisini Türk sinemasının unutulmazlar ismine kazıyan Kemal Sunal’ın aramızdan ayrılışının üzerinden 22 yıl geçti. Filmlerde oynadığı karakterler ile hafızamıza kazınan ve gülüşü ile Türkiye’yi güldüren Kemal Sunal ölümü sonrasında bıraktığı güzel mirası bazı art niyetli isimler kullanmaya kalktı. Kemal Sunal’ın çocukları Ezo Sunal ve Ali Sunal babalarının itibarını korumak için fırsatçılara yönelik takiplerini sürdürdü.

ALİ SUNAL ‘SAHTE AMCADAN’ ŞİKAYETÇİ OLDU

Ali Sunal, kendisini Kemal Sunal’ın amcası olarak tanıtan ve çektiği filmle insanları dolandırdığını iddia ettiği Halit Sunal’dan şikayetçi oldu. Ali Sunal "Bu isimde bir amcamız yok. Dolandırıcılık haberleriyle babamın itibarını zedeledi, tehdit içeren mesajlarıyla aile huzurumuzu bozdu" diyerek dava açtı.

“BİZİM BÖYLE BİR AMCAMIZ YOK”

Kendisini sinemanın unutulmaz ismi Kemal Sunal'ın amcası olarak tanıtan yönetmen Halit Sunal, 2 yıl önce Düzce'de 'Cennet Kuşları' adlı bir film çekti. Filmde köy halkına da rol veren Sunal, iddiaya göre rol verdiği esnafa emekleri karşılığı para verecekti ancak para vermek bir yana, fatura kesip köy halkını yapım şirketine borçlu göstererek dolandırdı. Yaşananların kamuoyuna yansımasının ardından Kemal Sunal'ın oğlu Ali Sunal ise, "Bizim bu isimde amcamız yok. Babam üzerinden bu tip olayların yapılması bizi derinden üzüyor" açıklamasını yaptı.

TEHDİTLER SAVURDU

Bu açıklama sonrası kendisine Halit Sunal tarafından "Benim hakkımda bir daha konuşma son uyarım", "Beni kimse durduramaz, kanala çıkarım, Türkiye yüzünüze tükürür" şeklinde hakaret ve tehdit mesajları geldiğini belirten Ali Sunal, savcılığa başvurdu.

TEHDİT VE HAKARETE HAPİS CEZASI TALEBİ

Ali Sunal'ın şikayeti üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı kararını verdi. Halit Sunal'ın Ali Sunal'a attığı mesajların suç içerdiğini kaydeden savcılık, Halit Sunal hakkında tehdit ve hakaret suçlarından 2 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN